Mníšek pod Brdy zve na Skaleckou pouť

Volný čas, Pro děti

V sobotu a v neděli 19. a 20. července se v Mníšku pod Brdy bude konat tradiční Skalecká pouť, o které už psala mníšecká spisovatelka Marie Wagnerová – Felix Háj v knize Kája Mařík. Duchovní rozměr se zde prolíná se zábavou a veselím. Můžete se těšit na vystoupení Anety Langerové, Václava Neckáře a dalších...


http://www.zamek-mnisek.cz/

Program Skalecké pouti je opravdu bohatý. Již v pátek 18. 7. v 19 hodin vystoupí v barokním areálu Skalka YELLOW SISTERS. V sobotu se od 7.30 začnou před kostelem sv. Václava scházet účastníci procesí na Skalku. Kromě SLAVNOSTNÍ MŠE SVATÉ bude na Skalce vernisáž a koncert. Na náměstí F. X. Svobody se od 12 hodin můžete těšit na MEZCLA ORQUESTA, THE TAP TAP, ANETU LANGEROVOU, VÁCLAVA NECKÁŘE. Od 21 hodin zahraje v restauraci Sokolovna kapela PORUCHA.

V neděli v 10 hodin uvidí děti ve farní zahradě loutkovou pohádku KOCOUR V BOTÁCH. Od 14 hodin se hladina mníšeckého Zadního rybníku promění v přehlídkovou plochu pro rozmanitá plavidla všeho druhu v rámci 5. MNÍŠECKÉ POUTOVÉ NECKYÁDY.

V 18 hodin jsou všichni milovníci varhan, houslí a zpěvu zváni na SLAVNOSTNÍ KONCERT DUCHOVNÍ HUDBY do kostela sv. Václava.

Během těchto svátečních dnů si můžete prohlédnout interiéry mníšeckého zámku. Prohlídky jsou připraveny jak pro děti, tak dospělé.O zábavu před zámkem se postará skupina historického šermu COLLEGIUM ARMATUM.

Dopřejte si příjemné dny plné zážitků v Mníšku pod Brdy.

Více na: SKALECKAPOUT

Termíny