Zámek Žleby: To byl panečku v Evropě tanec!

Volný čas, Pro děti

Slavnostní večerní představení s unikátní rekonstrukcí historických tanců, výpravnými dobovými kostýmy, módou a hudbou 15. století, zajímavým komentářem a pro odvážlivce i taneční výukou. Přijďte s námi strávit zajímavý večer k poctě Jiřímu z Poděbrad ve slavnostní atmosféře a v líbezných rytmech doznívajícího středověku…


http://www.zamek-zleby.cz/

To byl panečku v Evropě tanec! aneb Kterak se tančívalo za dob krále Jiřího z Kunštátu a Poděbrad...

To byl panečku v Evropě tanec! Unikátní typ představení s bohatou výpravou, komentářem i výukou tanců... (Arkádové nádvoří, 8. - 9. 8. 2014 vždy od 20:00 hodin)

Komponované večerní představení souboru ALLA DANZA, které je pojato jako "rychlokurs Znalcem historických tanců snadno a rychle", tentokrát věnovaný období vlády Jiřího z Kunštátu a Poděbrad, tedy druhé polovině 15. století.

Zcela unikátní typ programu představí nejen skutečné rekonstrukce historických tanců, ale i dobové zajímavosti, které si ze školních hodin dějepisu běžně neodnesete. To vše umocněno výpravnými historickými kostýmy zhotovených přesně podle dochovaných dobových vyobrazení.

Zajímavý komentář k jednotlivým scénám, bohatá výprava, dobová móda i hudba a pro ty, kteří se nestydí i taneční výuka a vyzvání ke společnému tanci v rytmu doznívajícího středověku…

Slavnostní atmosféru umocní i krásné prostředí večerního arkádového nádvoří, které se promění v jeviště i hlediště.

Účinkuje: ALLA DANZA

 

Termíny