Avon Pochod Luhačovice

Volný čas

Na nutnost prevence onemocnění rakovinou prsu upozorňují Avon Pochody, které se pořádají v padesáti zemích světa. V sobotu 12. července proběhne také Avon Pochod v Resortu Luhačovice, a to na trase kolem Luhačovické přehrady. Akci na podporu boje proti karcinomu prsu pořádá Resort Luhačovice spolu s regionálním zastoupením Avon, záštitu nad akcí převzala místostarostka Luhačovic Marie Semelová a starostka Pozlovic Olga Tkáčová.

V Čechách nechodí na pravidelná vyšetření prsu každá druhá žena. Pravidelná prevence je však u tohoto onemocnění velmi důležitá. Na nutnost prevence rakovinného onemocnění u žen letos upozorňuje Avon Pochod v Resortu Luhačovice, který proběhne v sobotu 12. 7. 2014 u Luhačovické přehrady. Program začíná ve 13 hodin programem pro děti, vystoupením mažoretek a soutěžemi. Samotný pochod pak odstartuje ve 14 hodin po trase kolem Luhačovické přehrady, která je vhodná pro rodiny s dětmi i s kočárky, seniory nebo handicapované. Ukončením pochodu pak bude hromadné vypouštění balonků v cíli trasy.

Tradiční vstupenkou na Avon Pochod je stylové růžové tričko z letošní kolekce, které je možné zakoupit v pánské i dámské verzi. Avon Pochod mohou návštěvníci podpořit také zakoupením některého z charitativních předmětů, které začínají na ceně třiceti korun. Luhačovickou specialitou pak jsou také speciální charitativní lázeňské oplatky v barvách Avon Pochodu. Peníze poputují na veřejnou sbírku Avonu, ze které jsou financovány preventivní činnosti a projekty zabývající se podporou nemocných žen a vyhodnocováním screeningových dat na území ČR. Na Avon Pochodech se v Čechách vybralo na boj proti rakovině prsu již neuvěřitelných 82 000 000 Kč.

„Podtitulem Avon Pochodu v Resortu Luhačovice je Společně pohybem proti rakovině prsu. Chceme tak nejen upozornit na nutnost prevence tohoto onemocnění, která se týká každé ženy, ale zároveň rozpohybovat všechny, kteří se akce zúčastní,“ komentuje akci Dana Husková, projektová manažerka Resortu Luhačovice. Kromě samotného pochodu je připraven program pro děti, ukázky samovyšetření prsu s Mamma HELP, Avon tombola i kouzelnické vystoupení. Celým odpolednem provede moderátor Petr Suchoň, program začíná ve 13 hodin, start samotného pochodu je ve 14 hodin u Hotelu Vyhlídka Luhačovice. Zakončením pochodu bude společné vypouštění růžových balonků jako akt naděje a podpory.

Po akci následuje AFTERPARTY v Luhaparku s grilováním, djem a barmanskou ohňovou show. Smile

Více informací a podrobný program najdete na www.resort-luhacovice.cz, Facebook.com/resortluhacovice nebo na www.zdravaprsa.cz/luhacovice-12-7/

Účinkují

Petr Suchoň

 

Termíny