Famous Swing Melodies

Hudba

SONGS FOR SWINGIN´ LOVERS

Petr Sovič, Barbora Řeháčková & jazz music friends - piano Gustav Bernard, bass Jan Hanzl , drums Milan Krajíc jr., tenorsax Ondřej Klímek

www.goldenbigbandprague.com/cz/ukazky

Koncert věnovaný populárním swingovým skladbám z poloviny minulého století navazuje na historii jazzových pořadů pro české publikum z 60.let, které odstartovaly úspěšnou historii jazzového klubu Reduta. Těšit se můžete na ukázku kontrastu české a americké jazzové tvorby, neboť zazní populární jazzové písně z amerického swingového jazzového proudu v originálním jazyce, které ve svých státech slavily velký úspěch především díky spojení se slavnými sólisty. Tradiční večery v pražské Redutě, které odstartovaly v roce 1958 byly vždy setkáním vybrané společnosti, tedy především špičkových zpěváků, herců tehdejší doby, kteří se do pražské Reduty chodili bavit a milovníků jazzu, kterým budou patřit i nyní.

Zazní české písně swingových interpretů Karla Hály, Evy Olmerové, Evy Pilarové, Milana Chladila, Waldemara Matušky a dalších. Zazní tak písně Černá kára, Mistr Vítr, Ach ta láska nebeská, Tak abyste to věděla, Jsem dívka v rytmu zrozená, Říkej mi to prosím potichoučku, Je nebezpečné dotýkat se hvězd a další.

 V amerických originálech zazní nesmtrtelné melodie Franka Sinatry, Tony Bennetta, Mel Torma, Dean Martina, Elly Fitzgerald, Natalie Cole a dalších. Známé songy jako My Way, I´ve Got You Under My Skin, Stardust, The Nearness Of You, Honeysuckle Rose, A Foggy Day, Dindi, Quando Quando, Night and Day a další.
Petr Sovič, Barbora Řeháčková & jazz music friends - piano Gustav Bernard, bass Jan Hanzl , drums Milan Krajíc jr., tenorsax Ondřej Klímek.
Termíny