Jezdci

Divadlo, Hudba, Hudební festival, Divadelní festival, Divadlo, Loutkové divadlo
Taneční inscenace roku 2013 je inspirovaná bohatým světem ptáků a jejich rolí v lidské culture a tradici. Představení plné dynamického pohybu a tance vypráví fascinující příběh konfrontace jednotlivce s přírodou.
Taneční inscenace roku 2013. Jsme zde, mezi vámi. Jsme rychlí, respektujeme vítr. Jsme silní i zranitelní. Rádi vás pozorujeme, vy nás často nevnímáte. Vaše osudy neměníme, vy naše mnohdy ano. Sdílíme stejný svět, ale díváme se na něj z jiné perspektivy. Znamená to, že dokážeme také sdílet stejné hodnoty?
Ptáci jako tiší pozorovatelé příběhů na zemi jsou výjimeční, jejich svět se rozprostírá v jiné rovině. Vždy byli součástí mytologie, víry i duchovního bohatství lidí. Jsou to opravdoví „Jezdci“ ve smyslu volného a svobodného pohybu na naší planetě. Nebo jsme „Jezdci“ my, lidé, kteří dokážeme během hodin nenávratně zničit vše kolem nás? Inspirace světem ptáků je nekonečná a jejich říše hodná obdivu.

Koncept a choreografie: Lenka Vagnerová
Účinkují: Markéta Frösslová/Tereza Voříšková, Andrea Opavská, Ladislav Cmorej/Štěpán Pechar, Tomáš Červinka/Josef Bartoš, Radoslav Piovarči
Termíny