Dopřejte si i o letošních prázdninách Letní pozastavení na zámku v Litomyšli

Volný čas

Pro všechny návštěvníky, kteří nemají k návštěvě mnoho času, ale je jim líto litomyšlský zámek jen minout, nebo pro rodiny s menšími dětmi jsou v červenci a v srpnu připraveny speciální zkrácené prohlídky nazvané Letní pozastavení.


V červenci a v srpnu lze od úterý do pátku vždy v 11 a ve 14 hodin absolvovat prohlídku s názvem Letní pozastavení. Během asi půlhodinové prohlídky projdou návštěvníci, kteří pospíchají, nebo rodiny s dětmi, pro něž je klasická prohlídka náročná, jedenácti reprezentačními sály prvního poschodí zámku. Během volné procházky se dozvědí základní data historická, několik zajímavostí z denního života aristokratické rodiny pobývající na venkovském sídle a budou upozorněni na nejkrásnější exponáty. Doporučujeme pro rodiny s menšími dětmi.

Litomyšl

Klasické hodinové prohlídky zámku i v těchto hodinách zůstávají nezměněny. Vstupné na zkrácenou prohlídku Letní pozastavení je 70 Kč pro dospělé, studenty, děti i seniory. Součástí prohlídky není z časových důvodů návštěva historického divadla.

Více na www.zamek-litomysl.cz

Státní zámek Litomyšl je vzácnou ukázkou úpravy italského renesančního paláce pro podmínky zaalpských zemí. Byl postaven v 60.až 80. letech 16. století Vratislavem z Pernštejna jako dar pro milovanou ženu Marii Manrique de Lara. Pernštejnské renesanční sídlo doplnily v 17. a 18. století barokní úpravy provedené dalšími majiteli (Trauttmansdorffy a Waldstein–Wartenbergy) za účasti předních barokních umělců. Unikátem je dochované zámecké divadlo z roku 1797. V roce 1999 byl zámek zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Více na www.zamek-litomysl.cz.

Termíny