Kutnohorský varhanní festival

Hudba

Předprodej vstupenek na 4. ročník Kutnohorského varhanního festivalu začíná!

Prázdniny jsou v plném proudu, ale ani se nenadějeme a bude tu babí léto a s ním i čtvrtý ročník Kutnohorského varhanního festivalu.

Každým rokem pro Vás připravujeme novinky, nejinak tomu bude i letos. Festival se tentokrát rozprostře na 2 po sobě jdoucí víkendy. Začínáme v pátek 12. 9. 2014 v 19.30 v arciděkanském chrámu sv. Jakuba, kde se Vám představí vynikající slovenský varhaník Marek Vrábel. V sobotu 13. 9. Vás svým uměním okouzlí Michal Bártek, který žije a působí ve Štrasburku. O týden později, v pátek 19. 9. přivítáme Luboše Ihringa, světově uznávaného varhaníka, cembalistu a dirigenta, který působí zejména v Německu, Švýcarsku a na Slovensku. V sobotu 20. 9. se budete moci v chrámu sv. Barbory zaposlouchat do světoznámých varhanních skladeb v podání vítězů prestižní soutěže mladých varhaníků – Organum regium. Symbolicky tedy festival zakončí vycházející hvězdy českého varhanického nebe.

Jako doprovodný program festivalu proběhne v sobotu 13. 9. 2014 komentovaná prohlídka obou Svatojakubských varhan s uměleckým ředitelem festivalu, rezidentním kutnohorským varhaníkem, panem Michalem Hanušem.

V letošním roce je možné v rámci předprodeje zakoupit zvýhodněnou čtyřvstupenku na všechny koncerty festivalu za 444,- Kč, vstupné na jednotlivé koncerty je 180,- Kč (12. – 19. 9.) a 120,- Kč na koncert vítězů soutěže Organum regium.

Předprodej vstupenek probíhá online na www.guide.kh.cz.

Kompletní program festivalu a další informace naleznete taktéž na webových stránkách Průvodcovské služby Kutná Hora s. r. o., pořadatele festivalu.

Účinkují

Marek Vrábel, Michal Bártek, Luboš Ihring

Kontakty

www.guide.kh.cz

Termíny