Benefiční večer pro Ukrajinu

Výstava

Olena Kagui vás zve spolu s Organizací pro pomoc uprchlíkům (OPU) na benefiční večer pro Ukrajinu, který se bude konat 3. července v kavárně Potrvá v Dejvicích (Srbská 2, Praha 6, metro Hradčanská) od 19:00.

Čeká vás:

-          Výstava autentických fotografií z Majdanu, které si budete moci zakoupit a podpořit tak ukrajinský lid

-          Ukrajinský hudební doprovod

-          Speciální ukrajinské pokrmy

Dvě desítky fotografií vyfocených v polovině března Olenou Kagui na kyjevském náměstí Nezávislosti budou v kavárně vystaveny od pondělí 30. června do čtvrtka 3. července. S cílem nejen sdílet svou autentickou zkušenost z návštěvy na Ukrajině, ale také pomoci těm, co to potřebují, se Olena rozhodla výstavu svých fotek zakončit benefičním večerem, kde si budou hosté moci vystavené fotografie zakoupit. Večerem bude provázet Pavel Fischer z nadace Prague Freedom Foundation. Benefiční večer je organizovaný ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům a získané finanční prostředky budou věnované obětem bojů na Ukrajině.

Olena se narodila v Kyjevě a v dětství se přestěhovala do Prahy, protože zde její otec přijal práci v Rádiu Svobodná Evropa. Olena je ctižádostivou novinářkou, kterou situace na Ukrajině hluboce zasáhla. „V době, kdy jsem tyto fotografie fotila, uplynuly od začátku protestů již 4 měsíce. Přesto ale žilo na náměstí pořád spoustu lidí ve stanech, nebo jej alespoň pravidelně navštěvovali. Média vykreslovala Kyjev v plamenech a lidi házející v záchvatech násilí pneumatiky. Když jsem ale vstoupila na Majdan, cítila jsem jednotu a naději,“ popisuje Olena náladu svých fotografií.

Termíny