Tribute to... Aretha Franklin & Stevie Wonder

Hudba

LUCÍA & SOUL SISTERS

Lucie Zemanová - zpěv
Jakub Urban - piano
Pavel Šlosar - basa
Jan Chalupa - bicí   Aretha Louise Franklin (25. března 1942 Memphis, Tennessee) je americká zpěvačka, skladatelka a pianistka a jedna z nejvýznamnějších tvůrkyň soulové hudby. Na scéně se pohybuje už přes padesát let. Za dobu svého působení se stala druhou nejúspěšnější držitelkou v historii cen Grammy. V roce 1987 byla Aretha Franklinová jako první žena v historii uvedena do rock-and-rollové síně slávy. Bývá nazývána Královna soulu.   V roce 1967 Franklinové vyšel první singl u společnosti Atlantic pod jménem I Never Loved a Man (The Way I Love You), přelomový hit, který se dostal do Top 10 Billboard Hot Charts a několik týdnů na 1. pozici Billboard Charts R&B Singles Chart, a druhá skladba Do Right Woman, Do Right Man. Její další singl Respect, pocházející od Otise Reddinga, znamenal pro Franklinovou velký úspěch a stal se na několik týdnů číslem jedna. Od 1968 následovaly roky, kdy Aretha vyhrávala téměř každým rokem ceny Grammy za nejlepší R&B přednes, takže později se tato kategorie začala nazývat kategorií Arethy Franklinové. Celkem má 11 těchto cen.

Stevie Wonder (* jako Stevland Hardaway Judkins 13. května 1950, Saginaw, Michigan, jméno si později změnil na Stevland Hardaway Morris) je americký zpěvák, skladatel a producent.
Talentovaný, ale od narození slepý Stevie podepsal svou první smlouvu jako dvanáctiletý se společností Motown Records. Prosadil se zde svým dětským sopránkem a výtečnou hrou na foukací harmoniku. Když dospěl, jeho hlas se posunul mezi nízký tenor až vysoký baryton. Při dosažení plnoletosti uzavřel novou smlouvu, která mu umožnila tvořit zcela samostatně. Spolupracoval s muzikanty jako Jimi Hendrix, Bruce Springsteen, Elton John, Paul McCartney, The Rolling Stones, Bob Marley a mnoha dalšími.
  Za pět dekád nahrál víc než 35 alb s celkovým počtem udaných nosičů přes 100 mil. ks, měl 30 hitů v Top Ten a získal 22 cen Grammy. V letech 1974–1975 získal 9 cen americké akademie.

Lucie Zemanová&Soul Sisters je nový projekt zpěvačky Lucie Zemanové, která si (po návratu z angažmá ve Španělsku) ke spolupráci přizvala své přátele a spoluhráče z jiných hudebních projektů. Kapela je složená ze čtyř energických a zkušených muzikantů, kteří s úspěchem hrají skladby jako fusion žánrů z oblasti soulu, jazzu, popu i latin music v zajímavých aranžích i rytmech.m Kalfusem.
  Lucie Zemanová - je absolventkou Pražské konzervatoře. Spolupracuje s Back Side Big Bandem, kapelou Update či Steamboat Stompers a letos pojede Vánoční turné jako sólistka sOrchestrem Václava Hybše. Někdy působí i s kapelami Jazz Inflagranti, Joy Box, Dixieland Messengers či hostuje s Big Bandem Českého rozhlasu, kapelou Jazz Efterät a dalšími.
Jakub Urban - vystudoval klasický a jazzový klavír na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze. Píše autorskou hudbu, kterou realizuje ve svém projektu Urban trio. Úzce spolupracuje se zpěvákem Janem Smigmatorem. Občas působí jako klavírísta u Hudby hradní stráže a Policie ČR. Slyšet ho můžete i v Bohemia bigbandu Bohuslava Wolfa, či v projektech trumpetisty Michala Gery, kontrabasisty Františka Uhlíře a dalších jazzmanů.
Ondřej Sluka - vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka a nyní učí bicí v ZUŠ Bajkalská. Je stálým členem kapel :
Nightwork / Nightwork,Urban Trio / Urban Trio,Robert Rovina Group / Robert Rovina,Hot Line/ Hot Line,Bigband Vladislava Brože a hostujícím členem doprovodného tria Jana Šmigmátora/ JAN SMIGMATOR
Pavel Šlosar - studoval hru na kontrabas u Jana Greifonera. Spolupracuje s kapelouSteamboat Stompers, Evou Emingerovou, Jitkou Vrbovou, Bobbym Gordonem a dalšími.
Termíny