Po stopách paraskupiny Spelter

Sport
Vydejte se s námi cestou, po které před 70 lety vedly kroky hrdinů z paraskupiny Spelter. Pěší trasy v délce 8, 18 a 25 km a bezmála padesátikilometrová cyklotrasa vás provedou malebným Třebíčskem, které se tehdy stalo místem boje za svobodu.

MÍSTO A ČAS KONÁNÍ AKCE: náměstí Míru, Jaroměřice nad Rokytnou. Průběžný start v 8:00 - 10:00 hod., konec pochodu v 17:30 hod.

  • TRASY: 8 km – dětská trasa Jaroměřice nad Rokytnou (náměstí) – Boňov – Ve Žlebě – Příložany - kaplička v poli – silnice 401 – Jaroměřice nad Rokytnou (náměstí)
  • 18 km: Jaroměřice nad Rokytnou (náměstí) – Boňov – Ostrý dvůr – Hájenka (pomník Jaroslav Kotásek) - Myslibořice – Cihelna – přechod přes silnici 152 – Příložany – kaplička v poli – silnice 401 – Jaroměřice nad Rokytnou (náměstí)
  • 25 km Jaroměřice nad Rokytnou (náměstí) – Boňov – Ostrý dvůr – Hájenka (pomník Jaroslav Kotásek) - Myslibořice – Cihelna – Penzion Hájenka, Radkovice – Spálený dub - Příštpo - Královec - Jaroměřice nad Rokytnou (náměstí)
  • Cyklotrasa 48 km Jaroměřice nad Rokytnou (náměstí) – Boňov – Lipník – Dolní Vilémovice – Valeč – Dalešice – Kramolín –Slavětice – Hrotovice – Račice – Myslibořice - Jaroměřice nad Rokytnou (náměstí).

PROPOZICE POCHODU: Při prezenci obdrží každý účastnickou kartu. Občerstvení si zajišťuje každý z vlastních zásob, eventuelně v restauracích na trase. V cíli je zajištěno drobné občerstvení a nápoje.

Čas pochodu nebude měřen, pochod je třeba dokončit do 17.30 hodin. Účastníci jsou povinni držet se vyznačené trasy. Trasy budou vyznačeny fáborky nebo barevnými šipkami. Účastníci pochodu jsou povinni mít po celou dobu účastnickou kartu a na kontrolních bodech si ji nechat potvrdit.

Po absolvování pochodu budou účastníkům předány pamětní listy a dárky, včetně medaile pro registrované v kategorii Spelter. Účastníci jsou povinni dodržovat podmínky ochrany životního prostředí dle platných zákonů, zejména neznečišťovat okolí trasy, nerozdělávat v lese oheň a další. Za psy ručí majitel a odpovídá za dodržení bezpečnostních pravidel pro psy na veřejných místech. Pochod se koná za podpory Ministerstva obrany v rámci dotačního programu Podpora sportu a branné přípravy. 

VSTUPNÉ: Dospělí: 100 Kč, Děti do 15 let: 25 Kč, Účastnický poplatek Spelter: 500 Kč. V ceně základního účastnického poplatku je pro každého dospělého mapa s odborným popisem a fotodokumentací lokalit vztahujících se k seskoku a pobytu paraskupiny Spelter na tomto území – obdržíte při startu. Účastnický poplatek Spelter zahrnuje navíc: - pamětní medaili s tématikou paraskupiny Spelter - certifikát k této medaili.

PŘIHLÁŠKY NA AKCI:na http://www.spelter.anlet.cz/ Registrujte se prostřednictvím internetu a zajistěte si tak pamětní medaili! Při registraci na místě startu již nelze medaili zajistit. Po vyplnění registračního formuláře uhraďte účastnický poplatek na níže uvedený účet. Jako variabilní symbol uveďte 16009 a ve zprávě pro příjemce své jméno a příjmení.

Číslo účtu (Fio banka) Česká republika: 2100441603/2010

IBAN: CZ8520100000002100441603                      SWIFT kód: 2010 FIOZ

 
Termíny