Barokní noc na zámku Nebílovy

Volný čas, Pro děti

Slavnostní zahájení festivalu 6 týdnů baroka. Komponovaný večer plný barokní hudby, dobových vůní i gastronomických ochutnávek a zakončený barokním ohňostrojem.


Slavnostní zahájení festivalu 6 týdnů baroka pořádaného v rámci projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 se odehraje na SZ Nebílovy na jižním Plzeňsku ve čtvrtek 3. července 2014 od 18:00 hodin. Národní památkový ústav je partnerem tohoto projektu.

Nebílovský zámek typově připomínající vídeňský palác zasazený do prostředí českého venkova tak jako první z dlouhé řady zúčastněných památek ožije v duchu barokních zábav. Připravené jsou animované prohlídky zámku s labyrintem vůní a chutí. Na zámeckém nádvoří se uskuteční večerní oper air koncert Západočeského symfonického orchestru, který je svého druhu nejstarším symfonickým tělesem v České republice. Pod taktovkou Martina Peschika zazní populární skladby Straussovy, Dvořákovy, Fučíkovy a dalších hudebních velikánů. Vyvrcholením celého slavnostního večera bude iluminace s barokním ohňostrojem Teatrum pyrotechnicum.

Program 6 týdnů baroka je ochutnávkou zážitků, které příští rok čekají na návštěvníky ještě rozsáhlejšího festivalu 9 týdnů baroka. Ten proběhne nejen na výše zmíněných místech, ale přidají se i mnohá další, včetně památkových objektů ve správě Národního památkového ústavu.

Vstupenky na nebílovskou Barokní noc jsou v předprodeji na portále Plzeňská vstupenka, cena je 290,- Kč plné a 190,- Kč snížené.

 

Bližší informace k zámku na webu http://www.zamek-nebilovy.cz/

Termíny