Trutnoff Open Air - Czech Woodstock

Hudba, Rock & Pop, Jazz & Blues, World music & Ethno, Folk & Country, Hudební festival
S příchodem prázdnin doplňujeme letošní pestrobarevnou mozaiku. Na Trutnoffský Woodstock, letos přejmenovaný na Trutnoff Open Air Festival, který se uskuteční od 14. do 17. srpna, přijedou novodobí taneční hippies, temperamentní španělští Baskové Crystal Fighters, kteří se usídlili v Londýně a křižují naši planetu s tradičním baskickým folklórem naroubovaným na rytmy současné elektroniky i ostrých kytar. S energií nabitou slunkem přijede také balkánská dechovka, známá z Kusturicových filmů, Boban i Marko Markovič Orchestra a u nás velmi oblíbená N.O.H.A. Věříme, že roztančí mokasíny při našem Pow-Wow v měsíci zrní a dozrávající trávy.

Z temperamentních Crystal Fighters je cítit jižanské léto a energie s otevřenou svobodomyslností. Své koncerty rychle vyprodávají. Jejich loňské vystoupení v Praze, kdy rytmy vonícími jihem v listopadu rozehřály pražské podzimní ulice, nebylo výjimkou. Dodnes o něm kolují pověsti. Takovým novodobým rytmům bude Trutnoff rád v budoucnu otevírat své brány.

Další energii nabitou sluncem přinese do podhorského ležení i balkánská dechovka známá z Kusturicových filmů Boban & Marko Markovič Orchestra, která přijede s novým programem, obohacená o bubeníka, kytaristu a klávesy. Tedy pro dechovku v neobvyklém složení. Orchestr míchá world music s balkánskými rytmy, ale i popem, jako například skladbami od ABBY či svérázně upraveným Jamesem Brownem, který se náhle ocitl v balkánském ladění...

Další kapelou, která roztančí mokasíny při našem Pow-Wow bude etno-elektronická N.O.H.A.. Vrací se po dvou letech pod hory s novou americkou zpěvačkou Kaiou Brownovou, která skupině dodává nový hudební i vizuální projev. N.O.H.A. je mezi tuzemskými posluchači velmi známá, těší se jejich velké oblibě a uzavírá naši letošní pestrobarevnou programovou mozaiku zahraničních kapel. Svým stylově otevřeným mixem drum&bassu, world music, dub stepu a energií nabitých groovů na pódiu ze sebe vydává nakažlivou pozitivní energii. N.O.H.A. svými sympatiemi pro tradiční hudbu a multikulturnost rozbíjí hranice mezi různými hudebními směry i světovými kontinenty.

Na okraj: Trutnoff i letos bez čísel
Ani letos nebudeme zveřejňovat žádná čísla o počtech návštěvníků na protest proti dlouhodobě zaběhnuté praxi s nadsazováním a falšováním těchto údajů na jiných akcích. Počty nikdo neověřuje, média je automaticky přebírají a pořadatelé v touze být větší a zajímavější než ve skutečnosti jsou nebo s ohledem na sponzory uvádějí nesmyslná a nadsazovaná čísla. Duch setkání je podstatnější než čísla! Desetitisíce sice vypadají lépe, ale je to jen hra a virtuální realita. Skutečnost daná velikostí země je jiná. Počet přítomných se třeba vynásobí počtem dnů, i když se jedná o stejné návštěvníky. Se začátkem letní sezóny jsme už toho byli a zřejmě ještě budeme svědky. Více k tomu přineseme během festivalu ve Festivalovém samizdatu.
Hoka – héj… (zdroj www.festivaltrutnov.cz) Další učínkující: PATTI SMITH & GROUP
SKA-P
TINARIWEN
CRADDLE OF FILTH
CRYSTAL FIGHTERS
TRIGGERFINGER
N.O.H.A.
KREATOR
WOODEN WISDOM & DJ FITZ
(FEAT. ELIJAH WOOD THE HOBBIT FRODO FROM LORD OF THE RINGS) - Do podhorského ležení přijíždí Hobbit Frodo na neočekávaný dýchánek -
BOBAN & MARKO MARKOVIĆ ORCHESTRA a další
Za českou scénů vystoupí:
JIŘÍ SUCHÝ & host EVA PILAROVÁ
Jaroslav Uhlíř s kapelou
Petr Spálený & Apollobeat
Ondřej Havelka & Melody Makers
Plastic People of the Universe
MIG 21
Sto Zvířat
Jiří Schmitzer
Bratři Orffové a mnoho dalších
Takže neváhejte a přijeďte!
Termíny