Pocta květinám a vodě v Jaroměřicích

Volný čas, Pro děti

Zámecké květinové slavnosti 2014, které probíhají na českých a moravských hradech a zámcích od března do konce září můžete navštívit na prohlídkové trase A - v hraběcích apartmánech. Tak jako v loňském roce prohlídkovou trasu doplní květinová aranžmá známého floristy Slávka Rabušice a svou vůní a krásou zpříjemní prohlídku zámku.


Pestrobarevné květinové vazby v kombinaci s vodou vyzdobí a provoní od 28. června do 6. července 2014 zámek Jaroměřice nad Rokytnou. Výstava Pocta květinám a vodě zkrášlí interiéry trasy A - hraběcích apartmánů. Výstavu připraví zkušení floristé pod vedením Bohuslava Rabušice.

Jeden z nejmohutnějších barokních zámků v Čechách, zámek Jaroměřice nad Rokytnou, se i v letošním roce zapojuje do cyklu Zámeckých květinových slavností, který postupně hostuje na osmi českých a moravských hradech a zámcích. Hraběcí apartmány jaroměřického zámku vyzdobí více než tisícovka květů, jimž budou vévodit růže a lilie. Květinové vazby doplní také africké fialy neboli mattioly, kopretinové chryzantémy a další květy a zeleň. „Aranžmá květin se vždy snažíme přizpůsobit charakteru místa, proto využijeme i některé exotické květiny, například květy kurkumy a helikonií, pro výzdobu čínského salonku,“ přibližuje pojetí výstavy florista Bohuslav Rabušic.

Umně vytvořené květinové vazby se nebudou nikterak omezovat ve výběru barev. Milovníci květin se tak mohou těšit na pestrobarevné kreace, které doplní instalace vyzdvihující několikerou roli vody. „V Sále předků se diváci setkají s maketou fontány, v ložnici akcentujeme hygienický rozměr vody v podobě vodní lázně, zaměříme se také na představení vody užitkové prostřednictvím umyvadel, doplněných ubrousky vyšívanými monogramem šlechtických majitelů,“ přibližuje koncepční pojetí výstavy B. Rabušic. Součástí jednotlivých instalací bude i množství mušlí, látek a vodních rostlin. „Při tvorbě se necháváme volně inspirovat Boticelliho obrazem Zrození Venuše,“ dodává Rabušic.

Výstava Pocta květinám a vodě bude k vidění v návštěvních hodinách zámku od soboty 28. června do neděle 6. července 2014 na prohlídkové trase A.

Kontakty:

Bohuslav Rabušic, florista, 603 216 650.

Ing. Radim Petr, kastelán SZ Jaroměřice nad Rokytnou, 602 776 920, petr.radim@npu.cz

Mgr. Jitka Skořepová, PR, vztahy k veřejnosti, NPÚ ÚPS České Budějovice, 386 356 921, 602 626 736, skorepova.jitka@npu.cz

 

http://www.zamek-jaromerice.cz/

Termíny