Petr Beneš Quartet

Hudba

MODERN JAZZ

www.petrbenes.net

Petr Beneš, narozen 2.12.1977 ve Svitavách. V pěti letech začal navštěvovat hodiny hry na klavír v ZUŠ ve Svitavách, 1991 vyhrál celostátní klavírní soutěž v Pardubicích, 1993 přijat na Konzervatoř Jaroslava Ježka a absolvoval obory klavír a skladba u profesorů Jana Vrány, Jirky Růžičky a Karla Růžičky. Od roku 1999 je zaměstnán jako kantor jazzové interpretace na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Devět let hrál v Reduta Big Bandu a spolupracoval s Bigbandem Českého rozhlasu. Mnoholeté angažmá v kapele Petr Kořínek Quartet a Jazz Efterrätt.

Aktuálně spolupracuje rovněž s Libor Šmoldas Quartet, s Českým Národním Symfonickým Orchestrem a s Bigbandem Sv. Blažeje dirigovaným Kryštofem Markem.
Vítěz soutěže o jazzovou skladbu roku 2011 pořádanou OSA ve spolupráci s Bohemia JazzFestem.

 

Petr Beneš Quartet

www.petrbenes.net

Petr Benes, was born December 2, 1977 in Svitavy. Started piano lessons at the age of 5 at the music school in Svitavy. Won the national piano contest in Pardubice in 1991 and was accepted to the Jaroslav Ježek Conservatory in 1993. Studied piano and composition under professors Jan Vrána, Jirka Růžička and Karel Růžička. Has taught jazz improvisation at the Conservatory of Jaroslava Ježka since 1999. Played nine years with the Reduta Big Band and worked with the Czech Radio Big Band. Engagement for many years with Petr Kořínek Quartet and Jazz Efterrätt. His current projects include work with the Libor Šmoldas Quartet, with the Czech National Symphony Orchestra and the St. Blažej Big Band conducted by Kryštof Marek.
Winner of The Jazz Composition of The Year 2011 organized by OSA collaborative with Bohemia JazzFest.

Účinkují

Petr Beneš - piano

Ondřej Štveráček - tenorsaxophone

Tomáš Baroš - bass

Marian Ševčík - drums

Termíny