Dixieland Messengers

Hudba

DIXIELAND

www.dixielandmessengers.cz

"The Dixieland Messengers Praha " založil koncem roku 1998 trombonista Václav Fiala s úmyslem navázat na koncepci interpretace jazzu a blues z klasického neworleánského období 20.až 40.let s původními prvky afroamerického folkloru a při dodržení obvyklé instrumentace, t.j. trubky, klarinetu, trombonu, piana, basy, banja a bicí soupravy.

Je to pravděpodobně nejmladší dixielandová skupina v ČR a to i přesto, že někteří z hudebníků patří k těm vůbec nejstarším dosud aktivním jazzovým muzikantům (na české jazzové scéně působí již od konce 50 let). Ti se v "The Dixieland Messengers Praha" setkávají se dvěma generacemi mladších dixielandových muzikantů a setkání je to všestranně prospěšné. Vzniká tím sestava oplývající nejen zkušeností a jistotou, ale i energií a velkém entuziasmem a tím si všude na svých produkcích doma i v zahraničí získávají uznání a sympatie posluchačů.

 

Dixieland Messengers

www.dixielandmessengers.cz

"The Dixieland Messengers Praha " was founded in 1998 by a trombon player Václav Fiala with the intention to develop and follow an idea of interpreting improvised music from the classic New Orleans jazz period by keeping the usual instrumentation: trumpet, clarinet, trombon, piano, contrabas, banjo and drums. It is probably the youngest band in Czech Republic in spite of the fact that some of the musicians are among the oldest still active musicians (they perform on the czech jazz stage from the end of the 50s) . In the "The Dixieland Messengers Praha" two younger generations of musicians meet and such a meeting is advantageous for both sides. So, an experienced and enthusiastic band has arised, the players quickly win a friendly acknowledgement and cheers from their listeners at home and abroad, as well.

Účinkují

Víťa Marek - trumpeta, zpev
Václav Fiala - trombon, zpěv
Štěpán Jeník - kontrabas
Otakar Martinovský - klarinet
Josef Pitor - bendžo
Michal Fiala - bicí, valcha
Darja Kuncová - zpěv

 

Vita Marek - trumpet, vocal
Vaclav Fiala - trombone, vocal
Stepan Jenik - contrabass
Otakar Martinovsky - clarinet
Josef Pitor - banjo
Michal Fiala - drums, washboard
Darja Kuncová - vocal

Termíny