Juwana Jenkins & The Mojo Band /USA, CZ/

Hudba

Energický zpěv, pronikavý zvuk foukací harmoniky, nářek kytary a neutuchající rytmus – to je kapela Juwana Jenkins and the Mojo Band (USA/CZ), která dokáže zaujmout nejen svými původními skladbamiale také výběrem převzatého repertoáru od těch nejlepších králů, královen a legend blues, jako jsou např.: Freddie King, Earl King, Etta James, Big Mama Thorton, Aretha Franklin, Howlin’ Wolf a Muddy Waters

Hnacím motorem kapely je charismatická zpěvačka JuwanaJenkins, pocházející z americké Philadelphie, a přední český harmonikář Charlie Slavík. Tato dvojice je obklopena „Allstars“ bluesovou" kapelou, složenou z ostřílených matadorů české bluesové scény.
Vystoupení JuwanyJenkins and Her All-Star Mojo Band jsou díky sršící energii velmi spontánní, plné vášně a pozitivní energie. Kapela v čele s frontmankou naplňuje sál autentickým zvukem „oldschool“ blues s razancí nekompromisního swingujícího buldozeru.
Tyto hudební výlety pestrou paletou jemných odstínů blues, vás zavedou z Mississippské Delty, přes západní pobřeží plné swingu až do Memphisu a Chicaga, kde se mísí prvky soulu, gospelu a raného funku.

Členové kapely, se účastní mezinárodních projektů. Vystupovali jako předkapela Micka Taylora z Rolling Stones, doprovázeli věhlasné interprety z chicagské bluesové scény a účinkovali v celé řadě klubů a na festivalech v Nizozemsku, Německu, Polsku, Chorvatsku, Slovensku a České republice.

Termíny