SOCHY VE MĚSTĚ V.

Výstava, Volný čas

Už od roku 2010 instaluje pravidelně Galerie města Trutnova v letních měsících sochařská díla do veřejného prostoru. Tato akce vznikala s vírou v to, že umění patří do života každého člověka a mělo by být jeho co nejpřirozenější součástí. Vybraná prostranství v exteriéru Trutnova se tak přes léto stávají otevřenou galerií pro každého, kdo jimi prochází.

Letošní, pátý ročník je tematicky zaměřen na zvířecí figuru. Akce navazuje na výstavu ateliéru figurativního sochařství prof. akad. soch. Michala Gabriela, která proběhla v březnu a v dubnu v interiéru galerie. Vystaveny jsou práce dvou čerstvých absolventů a vedoucího ateliéru. Promenádou běží bronzový kůň Michala Gabriela, před městskou galerií je instalován lední medvěd od Ondřeje Bílka a na Krakonošově náměstí obří chobotnice Viktora Paluše.

Doufám, že budou setkání obyvatel a návštěvníků našeho města se současnou sochařskou tvorbou radostná, a že i samotné exteriéry ve spojení s uměním ožijí a získají novou tvář,“ říká Mgr. Lucie Pangrácová, ředitelka Galerie města Trutnova.

Kontakty

www.galerietu.cz

Termíny