Blackmore's Night

Hudba, Rock & Pop, Folk & Country
Po pěti letech se vrací na Státní zámek Sychrov R. Blackmore se svojí družinou. Vydejte se na tajuplnou cestu s BLACKMORE´S NIGHT – Summer Tour 2014"

S tímto projektem vytvořili Ritchie Blackmore a Candice Night v posledních letech velmi unikátní hudební žánr, složený z melodií období renesance, zvuky středověku a rytmy evropské lidové hudby.

"Působení s Blackmore´s Night", říka R.Blackmore, "přináší to, že máme kreativní svobodu hrát jakýkoliv styl hudby, který chceme. Můžeme hrát folk, rock, balady, instrumentální hudbu nebo hospodské písně. Nemohl jsem toto dělat s Deep Purple. Nyní se opět cítím svobodným".

Za pomocí středověkých šatů, dobových nástrojů a často zdánlivě pohádkových míst, vytváří svět, který je jinak známý pouze z Robina Hooda a podobných legend.

Richie je mistr akustické kytary, mandolíny a samozřejmě jeho legendární elektrické kytary Stratocaster. Candice Night, jeho manželka, přinesla nový svět, se svým křišťálově čistým hlasem. Ale nejen její hlas překvapil, ale také jejich talent pro dechové nástroje z doby renesance.

Kromě vytváření malebné zvukové palety, která upoutá vaši mysl jako vaše nejoblíbenější vzpomínky, Night a Blackmore rovněž pokračují v práci, které se zavázali. Společně se Světovým fondem divoké zvěře (WWF) vypomohli vypěstovat 6000 ovocných stromů na Borneu, věnovali čas a peníze na záchranu Sibiřských tygrů, netopýrů v Berlíně, jezevců ve Velké Británii a na mnoha jejich koncertech po celém světě založili a podpořili fond na pomoc zvířatům. Když právě nejsou na turné, dále pokračují ve sponzorování fondu na pomoc zvířatům a rovněž vystupují o svém volnu, aby pomohli místním zvířecím charitatitivním spolkům. Rovněž se spojili dohromady s C020L, aby pomohli životnímu prostředí pěstováním stromům v Panamě a tak omezili toxiny produkované kapelami na turné.
Termíny