OLD TIMERS JAZZ BAND

Hudba

Old Timers Jazz Band vznikl v roce 1968 a svým projevem stylově navazuje na hru neworleánských veteránů a stejně jako oni hraje převážně improvizovaný jazz se silně emotivním nábojem a srdečností sobě vlastní.
Za tuto dobu získal mnoho příznivců z řad milovníků tradičního jazzu po celé Evropě. Kromě prakticky všech festivalů v ČR vystupuje pravidelně na koncertech v jazzových klubech a festivalech po celé Evropě. Vděčné posluchače má v BRD, Holandsku, Rakousku, Lucembursku, Francii, Španělsku, a ti se vždy rádi vracejí na jejich další vystoupení. O jejich oblíbenosti u posluchačů svědčí i udělení čestného členství v jazzklubu Osterode am Harz či v holandském Epe, pořadatele festivalu Jazz Comes To Town, jehož je kapela pravidelným účastníkem. Svojí srdečností a nasazením dokážou všude navodit příjemnou pohodu a jazzový zážitek z poslechu tradičního jazzu.

Repertoár OTJB tvoří více než 250 skladeb, které obsahují stylový záběr od ragtime, gospel, spirituálů až po swingový dixieland 20.-40.let

 

OLD TIMERS JAZZ BAND

Old Timers Jazz Band (OTJB) was founded in the year 1968, and it links up thorough its expression in style with the playings of New Orleans veterans and mostly plays equally the improvised jazz with the strongly emotional charge and sincerity which is its typical feature.
In addition to practically all the festivals taking place in the Czech Republic it has performed on a regular basis at concerts in jazz clubs and festivals throughout Europe. The Band has found its attentive listeners in the Germany, Holland, Austria, Luxembourg, France Spain and they always do gladly come back to attend the Band performance. The Band's popularity with listeners is substantiated also with an award of the honourable membership of Osterode am Hary Jayy Club or the Dutch Epe, the organizer of the "Jazz Comes To Town" Festival regularly attended by Old Timers Jazz Band. Thanks to their sincerity and efforts the Band members manage everywhere and every time to invoke a pleasant feeling and great thrill form listening to the traditional jazz.

 OTJB program consist of more than 250 compositions, including the style range from ragtime, gospel, spirituals up to Swing Dixilenad.

Účinkují

Josef Krajník - trumpet, voc
Michal Zpěvák - clarinet, sopran sax
Jaroslav Zelený - trombon, voc
Zdeněk Vlasatý - tuba
Petr Krumhanzl - banjo, guitar
Petr Zimák - drums

 

Josef Krajník - trumpet, voc
Michal Zpěvák - clarinet, sopran sax
Jaroslav Zelený - trombon, voc
Zdeněk Vlasatý - tuba
Petr Krumhanzl - banjo, guitar
Petr Zimák - drums

Termíny