Roudnický košt

Výstava, Pro děti

Pro milovníky vína se koná v sobotu 14. 6. 2014 1. ročník ROUDNICKÉHO KOŠTU. 

Přehlídka českých vinařů bude probíhat v historických komnatách lobkowiczkého zámku v Roudnici nad Labem. Akci pro návštěvníky připravili po loňském úspěšném nultém ročníku manželé Šílovi z Roudnické vinotéky ve spolupráci s Místní akční skupinou Podřipsko a portálem Středohoří - Podřipsko.cz. Akci podporuje Vinařský fond ČR a Destinační agentura České středohoří.

Návštěvníci Roudnického koštu budou mít jedinečnou možnost ochutnat a objevit vína a vinaře z litoměřické a mělnické vinařské podoblasti. Akce by měla milovníkům vína dokázat, že i v Čechách se vyrábějí velice kvalitní a zajímavá vína. 

V rámci akce budou probíhat prohlídky roudnického vinařství a románského hradu z 12. století, proběhne anketa o titul Vinař Roudnického koštu, o jejímž vítězi rozhodnou samotní návštěvníci. 

Zároveň s Roudnickým koštem se na nádvoří zámku budou konat volně přístupné SELSKÉ SLAVNOSTI s atrakcemi pro děti, kulinářskými stánky, ale hlavně bohatým kulturním programem, který vyvrcholí koncertem Václava Neckáře. Slavnosti se konají pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka a za podpory Ústeckého kraje. 

Další dokumenty k akci

  
Termíny