La Bárka

Výstava, Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti

Tisková zpráva 26. Května 2014

 

La Bárka aneb živá galerie pod širým nebem

 

La Bárka aneb živá galerie pod širým nebem je umělecko-řemeslný festival, který 7. června 2014 v 10:00 připlujedo Benátek na Husovo náměstí. Na palubě veze divadlo, hudbu, spoustu knih a kouzelníka. To vše pod dohledem kapitána a moderátoraOndry Lechnýře alias Offce. Celou akci kormidluje spolek Kulturní Benátky za podpory města Benátky nad Jizerou. Informace o festivalu naleznete na www.labarka.cz

 

La Bárka chce nabídnout opravdu barevnou mozaiku tvořivých umělců a aktivit pro návštěvníky. Jde nám o to, vytvořit prostor, kde se budou prolínat řemesla a umění napříč časem,“ říká organizátorka festivalu  Naďa Vodstrčilová.

Takže nejen k vidění budou kováři, řezbáři, nožíři, sedlář, malíři, sklářka, cínařka, košíkářka, přadlena, ale také air-brush – bude se malovat na kapotu auta, graffiti, malování mandal, recyklační dílna nebo si můžete prostě vytvořit svoji originální placku,“ pokračuje Vodstrčilová a dodává: „Navíc opravdu velkou většinu těchto aktivit si bude moci každý vyzkoušet. At už každý sám posoudí, co je umění a co řemeslo nebo v sobě najde skrytý talent.“

 

Cílem festivalu je také ozvláštnění každodenních prostor, a tak na Husově náměstí vznikne několik zajímavých útulných míst a zákoutí. Již tradičně bude otevřena kavárna Altar Café, kde proběhne vernisáž obrazů. Pod lípou zavoní  Čajovna, knihomilci si přijdou na své v knihovně Librarium mobile a jako bonbonek bude veřejnosti přístupné venkovní piano, jehož tóny zazní v podloubí.

 

Další důležitou součástí festivalu La Bárka je její kulturní program, který v 11 hod. odstartuje místní loutkový divadelní soubor Rolnička. Ta dětem zahraje hned dvě pohádky, Jeníčka a Mařenku a Červenou karkulku. Během dne bude k poslechu jammovat neobvyklé seskupení jménem La sociedad de pilotos muertos. Odpolední program zahájí ve 14.00 hod. kouzelník Tomáš Holý, který do svého čarování zapojí hlavně, ale nejen dětské publikum a ještě přidá dílničku s balónky. V 17 hod. se můžete těšit na představení, které zahraje divadelní seskupení Squadra Sua, jež ve své tvorbě osobitě využívá prvky fyzického divadla. Jejich hra Soldates zavede diváky na cvičiště, kde humor není pouhou srandou, ale také prostředkem pro vyjádření smutku, jemnosti a empatie.

 

V 18:00 vystoupí kapela The Brownies se zpěvačkou africko-slovenského původu a na závěr zahraje americké duo Hey!Rabbit, v  jejichž písních se mísí stesk po rodné Illinois s radostí z cestování a maličkostí.

 

Součástí akce je také dobrovolná sbírka kol a jejich součástí pro neziskovou organizaci Kola pro Afriku. Posláním této organizace je prostřednictvím iniciativy české společnosti umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu dětem umožní kola, která darují lidé v ČR. Kola přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost a větší možnost pracovního uplatnění, zvýšení občanského statutu lidí v Africe.Více zde: http://www.kolaproafriku.cz/o-nas/Kola mohou být poškozená, nepojízdná nebo to mohou být jen náhradní díly ke kolům.

 

Celou akcí bude provázet svérázný kejklíř Offce, který nejenže pobaví svými žonglérskými kousky, ale také uvede dražbu uměleckých děl. Výtěžek dražby je určen na přepravu sebraných kol na hlavní sběrné místo do Ostravy. Vstupné jr dobrovolné. Akce se koná i za nepřízně počasí.

 

Mediálními partnery festivalu jsou Boleslavský deník a rádio Signal. Sponzory jsou: Stavebniny Tradix – Edasen, Toman – oprava komunikací, Cukrárna Fiala. Festival dále podpořili: Horákova benátecká sodovkárna, BMW vrakoviště Chotětov, Alico export – import. Výlep plakátů zajistil Rengl.

 

V případě dotazů kontaktujte:

 

Kateřina Kavalírová Naďa Vodstrčilová

Kulturní Benátky Kulturní Benátky

public relations jednatelka

kulturnibenatky@seznam.czkulturnibenatky@seznam.cz

mobil: 603 728 915 mobil: 732 548 553

 

 

 Účinkují

Hey Rabbit, The Brownies, Squadra Sua, Rolnička, Offce, řemeslníci aj.

Termíny