GUARDIAN ALIEN [US, Thrill Jockey] / NEGERO \ 14.6. @ Pohoda, Plzeň

Hudba

Místní Borci uvádějí>

Hudba z jinýho světa. Dvě kapely stojící naprosto mimo proud. Každá z jedný strany, obě se zpěvačkou a schopností pohrát si se tvojí psyché unášející ji do jiných sfér. Guardian Alien poprvé v Plzni, podruhé v ČR a spolu s nimi božští Negero ze Sokolova!

 

GUARDIAN ALIEN [US, Thrill Jockey]

Psychedelic / experimental / yoga core

http://thrilljockey.com/thrill/Guardian-Alien/

https://www.facebook.com/LEGUARDIANALIEN

 

Guardian Alien v čele s jedinečným bubeníkem a duchovním mistrem kapely Gregem Foxem jsou nedílnou součástí nové vlny avantgardních hudebníků New Yorku. Fox nyní hraje také v experimentálně jazzových ZS a znám je především jako člen legendárních black metalistů Liturgy a spoluprácí např. S Benem Frostem, Colinem Stetsonem, Dustinem Wongem či Kidem Millionsem.

 

Guardian Alien odmítají stanovené formy tvorby a za pomoci hlubokých meditací a vnímáním svého okolí vytvářejí zcela unikátní psychedelický zážitek. Jo, zážitek, tohle nebude koncert jak ho znáte. Tento večer nebude potřeba žádných drog k prohloubení prožitku. Stačí když nebudeš stát stranou, zahodíš každodení starosti a necháš se vtáhnout šamanskými rytmy do víru magické energie, která naplní Pohodu až po okraj hypnózou… Yoga core, psychedelie, improvizace, cit – toť škatulky…

 

GA zatím vydali dvě desky a tu poslední „Spiritual Emergency” nahrával sám Wharton Tiers (Sonic Youth, Glenn Branca) s tím, že samotný mix provedl přímo naživo při nahrávání a použil různé netradiční metody, které dali celému albu další rozměr unikátnosti. Tito lidé opravdu nejsou z naší planety (nejenom tim, že nemaj bandcamp)… Do Plzně přiletí vetřelci jako trio v sestavě: Greg Fox - bicí, Alexandra Drewchin – vokály, elektronika a Bernard Gann – kytara.

 

Jejich velkým fanouškem je i zakladatel světoznámého OFF festivalu v Polsku (patří do top 15 festivalů na světě) Artur Rojek, kde loni vystoupili. My tam byli u tohoto neopakovatelného zážitku také, takže víme vo čem píšem žejo a když přišla nabídka nevěřili jsme… A veřte, nevěřte pro Guardian Alien to bude jediný koncert v Čechách při jejich tůr a kdo ví, jestli se někdy vrátí po návratu zpět do své galaxie...

 

https://www.youtube.com/watch?v=x5YF6BlUIiA

https://www.youtube.com/watch?v=EtABTLOIfYg

http://guardianalien.tumblr.com/

 

NEGERO [Sokolov]

Psychedelic / math / power

http://negero.bandcamp.com/

http://bandzone.cz/negero

 

Jedna z nejoriginálnějších kapel na český scéně. V psychedelickým oparu se mýchaj post rockový postupy s těžce matematický výsledkem. Celý je to takový jedno velký dráma podpořený zoufalým (pozitivně myšleno:-) a naléhavým hlasem zpěvačky. Nemusíte tomu vůbec rozumět, stačí chtít. Nejhorší je se to vůbec snažit popsat slovy. To umí jen kapela samotná: "Neumíme nic, nic nevíme, nikde jsme nebyli, nic jsme neviděli, nikoho neznáme, nikdo nás nezná, nemáme hudbení sluch ani talent, nemáme vůli a ambice / konec příběhu… začátek hudby…"

 

https://www.youtube.com/watch?v=EMKxETJn2rc

https://www.youtube.com/watch?v=UFX_RFrbXI8

 

Když vyjde počasí, tak se akce koná na zahrádce a proto přijďte včas!

 

Lineup:

 

Negero 19:30

Guardian Alien 20:30

 

Konec: 22:00

 

Vstup: 130 Kč a více

 

Last.fm: http://www.last.fm/event/3817883+Guardian+Alien+(USA,Thrill+Jockey)+%3C%3E+Negero

fb event: https://www.facebook.com/events/1405539139728744/?fref=ts

 

Termíny