Rotary Dragon Boat Charity Challenge

Volný čas, Sport, Pro děti

5. ročník charitativního závodu dračích lodí Rotary Dragon Boat Charity Challenge pod záštitou Rotary klubu Prague International se uskuteční v sobotu 24. května 2014 od 10:30 do 19:00 na Smíchovské pláži v Praze. Výtěžek klání, které podpořily Pražské vodovody a kanalizace, poputuje na konta nadací Naše dítě a Život 90. Smysl celé akce nespočívá pouze ve vlastním závodu, i když to je ta nejzábavnější část programu. Stejně důležitý je fundraising finančních prostředků, určených pro místní dobročinné organizace, které odvádějí skvělou a velmi prospěšnou práci při pomoci potřebným. V minulých ročnících tato akce dokázala shromáždit dohromady 1,6 milionu korun určených na charitu.

Pro diváky je vstup zdarma a po skončení závodu se návštěvníci budou moci zúčastnit od 19:00 do 22:00 hodin taneční Dragon Boats party. Závod se koná pod záštitou člena zastupitelstva Prahy 5 Radka Klímy a guvernérky Rotary Distriktu 2240 Ireny Brichta.

Závody dračích lodí jsou unikátním spojením živé zábavy pro veřejnost, akcí pro rodiny s dětmi
a příležitostí pro teambuilding zúčastněných firemních týmů. Výtěžek akce pak poslouží charitativním účelům. Závod každoročně přitahuje množství Pražanů a návštěvníků Prahy, kteří bouřlivě povzbuzují posádky dračích lodí. V letošním roce bude soutěžit třináct týmů, Rotary tým podpoří také olympionik skifař Václav Chalupa.

Pro rok 2014 jsou hlavními charitativními partnery organizace Život 90 pečující o seniory a Nadace Naše dítě, která pomáhá dětem v obtížných životních situacích. „Jsme velmi rádi, že nás Rotary klub Prague International do závodu opět přizval a umožnil nám tak získat část výtěžku ze startovného,“ říká Jan Lorman, ředitel sdružení Život 90. „Výtěžek z loňského závodu jsme použili na boj proti násilí na starých lidech – osvětu a financování bezplatné linky důvěry Senior telefon,“ dodává. „Pro Nadaci Naše dítě jsou sponzorské dary důležitým zdrojem financí na pomoc týraným, zneužívaným, handicapovaným a opuštěným dětem ze sociálně slabých rodin, které se ocitnou v obtížné životní situaci. Za 20 let naší existence jsme přerozdělili ve prospěch ohrožených dětí 250mil. Kč.“
uvedla Zuzana Baudyšová, ředitelka nadace. „Jsme velmi  vděčni Rotary Clubu, Distriktu 2240  za dlouhodobou podporu, důvěru a solidaritu s ochranou dětí a seniorů v České republice, pomoc je velmi vítaná,“ dodala Zuzana Baudyšová.

 

Termíny