Festival chutí v Nákupním centru Královo Pole

Výstava, Volný čas

Brněnské Nákupní centrum Královo Pole připravilo další díl seriálu akcí o různých podobách lásky. Tento týden pokračuje festivalem chutí, tedy láskou k jídlu. Hlavní akce začínají ve čtvrtek 22.5. a končí v sobotu 24.5.

Návštěvníci se mohou těšit na gurmánské a farmářské trhy,  barmanskou show s ochutnávkou koktejlů, živé ukázky vyřezávání do ovoce, sladké a slané domácí pečení s vtipným zdobením nebo třeba  přípravu a ochutnávku bezlepkových řízečků.

Speciální stánek má nachystaný Mendelova univerzita v Brně, která je jedním z partnerů akce. Na něm se lidé dozví, jak si jednoduše doma vyrobit chutný sýr (včetně zábavné zkoušky dojení mléka na umělém vemeni), jakým způsobem se hodnotí vína a další potraviny, mohou ochutnat různé vařené či naklíčené luštěniny a obiloviny nebo otestovat džus ze zeleného ječmene.

V pasáži nákupního centra bude po celou dobu festivalu  chutí umístěna speciální výstava bylin, kterou připravilo květinářství Carmen Flora. Čítá několik desítek druhů bylinek, od těch běžně používaných po ty zapomenuté.

Termíny