Workshopy na téma: Kvalitní víno bez kompromisů

Kurzy, vzdělání, konference

Jak se zorientovat ve vinařské legislativě, jak čerpat dotace, jaké jsou aktuální technologické novinky nebo jaké poznatky přináší poslední vědecké výzkumy? Na tyto a další odborné otázky odpoví speciální workshop, který připravila Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity společně s firmou BS Vinařské potřeby.

V Lednici se v týdnu od 19. do 22. května uskuteční speciální série přednášek pod názvem „Kvalitní víno bez kompromisů“. Akce je zaměřená na odbornou veřejnost z řad vinařů, studentů a dalších zájemců o informace z vinařského světa. Kromě tuzemských přednášejících se zde o své zkušenosti a nejnovější poznatky se podělí i zástupci zahraničních firem z Německa, Maďarska, Francie a Itálie.

Workshop bude probíhat od pondělí do čtvrtka, denně od 9 hodin v budově D (místnost DP1), Zahradnické fakulty v Lednici. Vstup je zdarma.

Více informací na www.vinarskepotreby.cz nebo na www.zf.mendelu.cz

Kapacita: 80 míst, místo si prosím rezervujte na konkrétní den (dny) do 16. 5. 2014 e-mailové adrese xvojtisk@mendelu.cz nebo marketing@vinarskepotreby.cz 

Program workshopu

 

Pondělí 19. 5. 2014

9:00 Víno a legislativa - Ing. Bronislav Pavelka - Státní zemědělská a potravinářská inspekce

10:30 Vinařská evidence - Ing. Zdeněk Pavlů- Státní zemědělská a potravinářská inspekce

12:00 Změny a možností dotací  - Ing. Martin Puček - Svaz vinařů ČR

Úterý 20. 5. 2014

9:00 Příjmové linky a lisy novinky a trendy - Ondřej Brdečko- HM Hodonín

10:00 Příjmové linky a lisy novinky a trendy - Giovanni Marino, Marek Grbavčic- Enoveneta,

ABC kovopit  

12:30 Desková filtrace - Ing. Martin Sopouch - Hobra Školník

13:30 Cross – flow  filtrace - Mgr. Tomáš Nevídal - HM Hodonín

14:30 Sledování produkce oxidu uhličitého při fermentaci- Ing. Mojmír Baroň, Ph.D. - Mendelu

Středa 21. 5.

9:00 Pachuť ve víně není vždy jen problémem zátky a 2,4,6-trichloroanisolu (TCA) - nejnovější výzkumy - Dr. Claus Fischer, Robert Vyhoda - Ohlinger Německo/SLFA Neustadt, BS vinařské potřeby s.r.o.

11:00 Smartvineyard online systém pro ochranu vinice – optimalizace použití ochranných prostředků, cesta ke zdravějším hroznům - Csaba Árendás - QuantisLabs Ltd. Maďarsko

Čtvrtek 22. 5. 2014

9:00 Výhody používání sudů při zrání bílých vínDr.  Andrei Prida, Ing. Miloš Vidlář– Seguin Moreau Francie, BS vinařské potřeby s.r.o.

11:00 Výroba bílých vín, určených pro delší zráníDr.Stefano Masullo, Ing. Miloš Vidlář - Esseco Itálie, BS vinařské potřeby s.r.o.

Termíny