SHAYNA STEELE /USA/ (Vocal Jazz)

Hudba

Dnešní koncert kompletně vyprodán! Nenechte si ujít ten nedělní. Elegantní, talentovaná, s nádherným hlasem - SHAYNA STEELE - 30.5. a 1.6. od 21:30!

 

Shayna Steele je americká zpěvačka, písničkářka a herečka z Broadwaye. Hrála také v představení Rent v Nizozemském divadle, v obnoveném muzikálu Jesus Christ Superstar v divadle Foxwoods (předtím Fordovo Centrum pro vystupující umělce) a také v originálním broadwayském obsazení Hairspray, ve kterém ztvárnila členku holčičí kapely Dynamity.

Steele začala seriózně skládat v roce 2002. V té době se také setkala s Davidem Cookem, který jako pianista, skladatel a člověk se zkušenostmi ze showbyznysu nahrával nebo vystupoval s několika nejlepšími zpěváky v branži, včetně Natashe Bedingfield, držitelky Oscara Jennifer Hudson, umělkyně Lizz Wright (Verve Records) a mezinárodní superstar Taylor Swift.

Mezi Shaynou a Davidem se rychle rozvinula kreativní synergie během spolupráce na jejím debutu EP v roce 2004. Průlomovému soul-funkovému singlu “High Yella”  se dostalo hodně pozornosti, kterou Steele potřebovala k pozvednutí její vlastního sólo profilu. Ona a její band tak sdíleli podium s Iuminaries Ledisi, podíleli se na otevření pro Georgea Clintona a Sugar Hill Gang, zpívala s Bjorkestra a vítězem Grammy, skladatelem a trumpetistou Dave Douglasem, nominantem na Grammy Broadway Inspirational Voices a také jako doprovodný vokál s Lizz Wright, Bette Midler, Natashou Bedingfield, Johnem Legendem, Matthewem Morrisonem, Queen Latifah, Dolly Parton a Rihannou.

Vydání Shaynina prvního kompletního alba “I´ll Be Anything”, na kterém se podílel Cook, Shaynu vyneslo mezi skutečné sólo zpěváky. Byla také záhy vyhledávaná v klubech v Los Angeles a San Franciscu, New Yorku, Miláne, Římě a Zurichu, kde jí vítaly plné sály a oddaná fanouškovská základna. Shayna s kapelou vyrazili na turné a v něm také pokračovali přes USA a Evropu.

V roce 2013 byla Shayinina původní píseň nahrána živě na DVD Snarky Puppy´s Family Dinner, Volume 1, se kterým kapela obdržela cenu Grammy 2014 za jejich performanci “Something” s Lalah Hathaway.

Mimo jiné vystupovala v show Conana O´Briena, The Grammy Awards, The Tony Awards, The Tonight Show, u Davida Lettermana, v Saturday Night Live, dále v The Oprah Winfrey Show, American Idolu, The Brit Awards, u Jimmyho Fallona, v Good Morning America, The Today Show, The Billboard Music Awards a v Academy of Country Music Awards a také podepsala smlouvu na zpěvovou linku k prvním dvou sériím seriálu Smash na NBC a show America´s Got Talent.

Shayna bydlí v Brooklynu v New Yorku se svým manželem, hudebníkem a textařem Davidem Cookem. Společně pokračují nepřetržitě v hudební branži - poskytují soukromé lekce, nahrávají, píší a tvoří, přičemž zůstávají na špici popularity a jsou vyhledávaní i jako účinkující muzikanti. Shayna nyní dokončila nahrávání jejího druhého studiového alba, které má vyjít na přelomu 2014/2015 a vyráží na turné po Evropě v červnu 2014 propagovat svůj nový projekt.

 

SHAYNA STEELE /USA/ (Vocal Jazz)

Shayna Steele  is an American singer and songwriter and a Broadway stage actress. Her Broadway credits include Rent at the Nederlander Theatre, the revival of Jesus Christ Superstar at the Foxwoods Theatre (formerly the Ford Center for the Performing Arts), and the original Broadway cast of Hairspray, in which she played a member of the girl group The Dynamites.

Steele started writing music in earnest in 2002. It was during this period that she met David Cook. A pianist, composer and industry veteran, Cook has recorded or performed with some of the best vocalists in the business including Natasha Bedingfield, Academy Award-winner Jennifer Hudson, Verve recording artist Lizz Wright and international superstar Taylor Swift. The two quickly developed a creative synergy, collaborating on Steele's eponymous debut EP in 2004. Though self-released, the album's breakout soul-funk single "High Yella" achieved the attention she needed to raise her solo profile. She and her band have since shared the stage with luminaries Ledisi, opening for George Clinton and the Sugar Hill Gang, a featured singer with Bjorkestra and Grammy winning conducter/composer/trumpeter Dave Douglas, the Grammy- nominated Broadway Inspirational Voices and as a sideman with Lizz Wright, Bette Midler, Natasha Bedingfield, John Legend, Matthew Morrison, Queen Latifah, Dolly Parton and Rihanna. It was the release of Shayna's first full-length album I'll Be Anything co-written with Cook that put Shayna on the map as a legitimate solo artist. She was soon sought after by clubs in Los Angeles and San Francisco, New York City, Milan, Rome and Zurich, welcoming her to packed rooms and a dedicated fan base. Shayna and the band have toured and continue to tour extensively throughout the United States and Europe. In 2013, Shayna's original song "Gone Under" was recorded live for DVD on Snarky Puppy's Family Dinner, Volume 1, where the band received a Grammy Award in 2014 for their performance of "Something" with Lalah Hathaway.

Her experience has lead to appearances on: Conan O'Brien, The Grammy Awards, The Tony Awards, The Tonight Show, David Letterman, Saturday Night Live, The Oprah Winfrey Show, American Idol, The Brit Awards, Jimmy Fallon, Good Morning America,The Today Show, The Billboard Music Awards and the Academy of Country Music Awards as well as contracting and/or doing vocals for Season 1 and Season 2 (contractor) of NBC's Smash and America's Got Talent.

Shayna resides in Brooklyn, New York with her husband, musician and co-writer David Cook. The "family" continues to work non-stop in music out of their home teaching privately, recording, writing and creating in addition to being high in demand and sought after gigging musicians. She currently finished recording her second studio album to be released in 2014/2015 and will start touring in Europe in June 2014 to promote her new project.

Termíny