Pardubickou Veteran Rally pokračuje jarní část série Czech Hero Ride

Sport

Již tento víkend proběhne třetí ze série devíti letošních rally historických automobilů Czech Hero Ride, které se konají na řadě atraktivních míst České republiky a doprovází je bohatý kulturní program určený nejen příznivcům motorismu. Veteran Rally Pardubice je, stejně jako ostatní veteránská setkání tohoto projektu, zasvěcena určité době, tématu a slavné motoristické značce – v tomto případě značce motocyklů JAWA a osobě závodníka Františka Hladěny.

Od 16. do 18. května se stanou Lázně Bohdaneč, Pardubice, Chrudim, Hradec Králové a Kunětická hora zastávkami další letošní akce Czech Hero Ride 2014. 32. ročník Veteran Rally Pardubice nabídne závod historických vozů a velocipedů, ale také na celou řadu doprovodných akcí na zajímavých místech po trase tohoto závodu polabským regionem.

Už v pátek 16. května se sjedou historická auta v Lázních Bohdaneč, aby pak se pak odtud v sobotu přesunuli do Pardubic, kde bude i pro místní návštěvníky připravena přehlídka veteránských vozů, nostalgický fotokoutek, dobová vystoupení, mnoho soutěží pro děti, regionální gastronomické speciality, stánek CzechTourismu s tipy na výlety do blízkého okolí.  V 11 hodin zde také odstartuje tradiční závod Veteran Rally Pardubice. V neděli se pak veteráni  vydají z Pardubic přes Kunětickou horu a Perníkovou chaloupku do Hradce Králové.

Akce zařazené do projektu Czech Hero Ride doprovází motto Auta, která mají příběh. „Jednotlivé rally mají totiž vždy své hlavní téma postavené na příběhu jednoho konkrétního vozu a jedné historické nebo současné osobnosti. Konkrétní vůz a osoba jsou většinou úzce spjatí s regionem, ve kterém akce v rámci závodů probíhá,“ uvádí Ing. Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury CzechTourism a dodává: „V Pardubicích si tak připomeneme osobou závodníka a testovacího motocyklového jezdce Františka Hladěny, který svůj život položil za vlast ve 2. světové válce. Na závodních tratích dosáhl největšího úspěchu s motocyklem JAWA 250, který je i hlavním hrdinou Veteran Rally Pardubice.“

Vznik projektu Czech Hero Ride iniciovala vloni agentura CzechTourism s cílem vytvořit prestižní mezinárodní projekt, který prochází napříč různými lokalitami, přispívá k rozvoji regionální turistiky a zvyšuje atraktivitu veteránských závodů nejen pro diváky, ale i pro samotné účastníky.

Více informací o této i dalších akcích naleznete na www.czechheroride.cz

Program:

Pátek 16.5. - Lázně Bohdaneč

16.00 – 19.00  Výstava veteránů s programem

Sobota 17.5. - Pardubice, Chrudim

10.30 – 16.00        Závod Veteran Rally Pardubice

11.00 – 12.00     Průjezd závodu centrem města Chrudim

Neděle 18.5. – Kunětická hora, Hradec Králové

11.00 – 12.00     Zastavení na Vyhlídce, Kunětická Hora

13.00 – 16.00    Přehlídka veteránů, Hradec Králové

Navíc: moderované vstupy, soutěže, povídání o veteránech, soutěže pro děti, regionální TIPY na výlety, regionální speciality a mnoho dalšího

Termíny