NA SNĚŽKU PRO PÉŤU - dětský den jinak

Volný čas, Hudba, Pro děti, Turistika, Kurzy, vzdělání, konference

 

 

NA SNĚŽKU PRO PÉŤU

DRUHÝ ROČNÍK ÚSPĚŠNÉHO CHARITATIVNÍHO PROJEKTU NA PODPORUp DÍTĚTE S AMPUTACÍ.

 

 

Paralympionik s amputovanou nohou, Jaroslav Petrouš, chystá na konec května 2014 druhý výstup na naši nejvyšší horu Sněžku. Stejně jako v loňském roce tím hodlá finančně podpořit konkrétní dítě, ale také upozornit na aktuální sociální a zdravotní problematiku handicapovaných.

 

 

V loňském roce, teprve rok po amputaci, vyšplhal Petrouš na vrchol Sněžky pro tříletou holčičku Simonku. Letos se pokusí výkon zopakovat pro dvanáctiletého bojovníka Péťu Januše. O nohu jej, stejně jako Simonku, připravila rakovina. Ideou projektu je pomoci konkrétnímu dítěti s amputací, Petrovi Janušovi, zkvalitnit jeho život s handicapem a podpořit jej v jeho snu - maximálně se začlenit mezi své zdravé vrstevníky.

 

 

Výtěžek charitativní akce bude věnován na pokrytí nákladů na "kurs chůze" bez berlí v pražském rehabilitačním centru Malvazinky. Odhadovaná cena tohoto kursu pro Petra s doprovodem maminky je 50 tisíc korun. Zbývající částka do jednoho sto tisíc korun bude určena na nákup rehabilitačních a sportovních pomůcek.

 

 

Pokud výtěžek z projektu bude přesahovat 150 tisíc korun, budou další peníze rozděleny mezi další děti se zdravotním postižením - stejně, jako tomu bylo v minulém roce.
Projekt výstupu na Sněžku paralympionika Jaroslava Petrouše má ale za cíl také upozornit na aktuální problémy zdravotně postižených lidí. S tímto je spojen stále nedořešený boj o spravedlivou kategorizaci zdravotního postižení a s tím spojených výhod pro handicapované.

 

 

Například přiznání průkazu ZTP a ZTP/P na dobu neurčitou osobám s nenávratným handicapem nebo možnost žádosti o příspěvek na automobil v rozmezí pěti let, místo současných deseti...

 

 

Součástí projektu je tak velká PR kampaň napříč mediálním prostorem (tisk, TV, rozhlas), která si klade za cíl upozornit na problémy tížící handicapované spoluobčany a přispět tak k jejich plošnému řešení na parlamentní úrovni.

 

 

Všem, kdo nám pomáhají, moc děkujeme.

Účinkují

PROGRAM:

 

  • Dětský den

8:30 - 16:00 (horní část centrálního parkoviště v Peci pod Sněžkou)

- bobová dráha, skluzavky, trampolíny, skákací hrad, lukostřelba, výtvarná dílna, Lemure-kidpark, lanové centrum Monkey Park, překážková HANDY dráha, živá muzika, ukázky práce policie a záchranné horské služby, hasičů, stánky s občerstvením, soutěže o ceny,...

 

 

  • Výstup na Sněžku

8:00 oficiální start extrémního běhu na Sněžku "BĚH DO NEBES PRO PÉŤU"

9:00 oficiální start z Pece pod Sněžkou

10:00 oficiální start Jardy Petrouše

11:00 - 15:00 udílení pamětních diplomů

16:00 slavnostní předání šeků rodině Petra Januše

 

 

  • Open Air Scéna

10:00 - 14:00 DJ´s, výtvarná dílna, umělecká dílna a další

14:30 koncert kapely THE CELL

16:30 koncert kapely KONECKONCŮ

18:00 ukončení oficiální části

20:00 posezení s kapelou FARABAND

Termíny