Galakoncert POCTA JARMILE NOVOTNÉ

Výstava, Hudba

POCTA JARMILE NOVOTNÉ

JEDINEČNÝ KONCERT NA ZÁMKU LITEŇ

Sólisté prestižních světových operních domů Martina Janková, Dagmar Pecková, Adam Plachetka a Štefan Margita se poprvé sejdou na jednom pódiu v sobotu 30. srpna 2014. V rámci Festivalu Jarmily Novotné bude na středočeském zámku Liteň uveden jedinečný komentovaný koncert pod širým nebem s názvem „Pocta Jarmile Novotné“. Pod vedením Jiřího Bělohlávka, člena umělecké rady Festivalu Jarmily Novotné, a za doprovodu orchestru PKF – Prague Philharmonia zazní árie a předehry z oper W. A. Mozarta, P. Mascagniho, G. Rossiniho, P. I. Čajkovského, C. Saint-Saënse a B. Smetany.

Koncert se koná v rámci programu Rok české hudby a uctí 20. výročí úmrtí Jarmily Novotné.

„Koncert Pocta Jarmile Novotné je vyvrcholením naší tříleté snahy obnovit povědomí o této významné české pěvkyni. Jarmila Novotná byla osobností, jejíž vliv daleko přesáhl umělecký obor. Takových žen v české historii najdeme jen pár. Vinou historických okolností nemá její jméno doma patřičnou rezonanci. Na Zámku Liteň, který se stal jejím bohužel pouze dočasným domovem a kde se podle svých slov cítila vždy šťastná, její jméno teď znovu ožívá.“ uvedla ke koncertu ředitelka Festivalu Jarmily Novotné Ivana Leidlová.

Jako doprovodný program koncertu bude přichystána výstava fotografií a osobních předmětů z pozůstalosti Jarmily Novotné.

Předprodej vstupenek na koncert byl zahájen v pondělí 3. března v síti Ticketstream.

 

Více informací najdete na www.zamekliten.cz

Účinkují

Jiří Bělohlávek

Martina Janková

Dagmar Pecková

Štefan Margita

Adam Plachetka

PKF - Prague Philharmonia

Termíny