Šípková Růženka - Na Kunětické hoře se bude hrát divadlo, jemuž diváci nebudou jen pasivně přihlížet

Volný čas, Pro děti

Známá pohádka v neodolatelném podání sympaťáků z Domova pod Kuňkou. Od 14 hodin společná tvořivá dílna s návštěvníky hradu, od 15 hodin vystoupení. Vše v Rytířském sále. Vstupné dobrovolné.


http://www.hrad-kunetickahora.cz/

Neděle 18. května bude na státním hradě Kunětická hora patřit divadelnímu představení Šípková Růženka v provedení obyvatel Domova pod Kuňkou. Osoby s mentálním a kombinovaným postižením předvedou klasickou českou pohádku v neodolatelném podání. V přípravě divadla ale nezůstanou osamoceni. To, s jakými kulisami budou hrát, záleží zejména na návštěvnících, kteří budou mít možnost se do výroby kulis zapojit.

Domov pod Kuňkou nabízí ubytování a péči lidem s mentálním a kombinovaným postižením a snaží se je zapojit do „běžné“ společnosti. Jednou z možností, jak takzvaně „zdravým lidem“ přiblížit svět lidí s postižením, je divadelní představení.

„Správa Státního hradu Kunětická hora si pokládá za čest, že může s Domovem pod Kuňkou spolupracovat. Jejich divadelní představení mívají neodolatelnou atmosféru, která se jen tak nezažije,“ říká kastelán hradu Miloš Jiroušek. Na průběhu představení se významně podepíší i návštěvníci. Společně s herci totiž připraví kulisy. Každý tak v sobě může probudit tvůrčího ducha a dát tak představení kus sebe.

Tvůrčí dílna začíná v prostorách hradu ve 14 hodin, samo představení proběhne od 15 hodin v Rytířském sále. Vstupné na akci je dobrovolné.

Více informací o Domově pod Kuňkou a jeho aktivitách a náplni naleznete na oficiálních webových stránkách http://www.dpkr.cz/.

Kontakt:
  • kastelán Miloš Jiroušek
    Správa hradu Kunětická hora
    533 52 Staré Hradiště
    Telefon: 466 415 428, 606 806 303, e-mail: kunetickahora@npu.cz
Termíny