Květen plný zážitků ve stříbrném městě

Výstava, Volný čas, Hudba, Pro děti, Turistika

Kutná Hora je často pokládána za perlu na náhrdelníku UNESCO či klenot mezi českými městy. Především je však pokladnicí zážitků na dohled od Prahy! Z bohaté nabídky kulturních akcí si u nás vybere opravdu každý. Jaké „kulturní menu“ bychom Vám pro letošní rok doporučili? Na svátek práce 1. 5. se můžete těšit na akci nazvanou Stará řemesla. Na nádvoří Vlašského dvora bude probíhat ukázka tradičních kutnohorských řemesel. Setkáte se například se svíčkařem, mydlařem, dráteníkem, nebo kožešnicí. Během dne se uskuteční tři komentované prohlídky. S platnou vstupenkou na tuto prohlídku můžete zároveň navštívit pobočku Českého muzea stříbra, p. o. v Kamenném domě. Od 15.00 do 17.00 hod. navíc probíhá v parku U Tří pávů - zeleném srdci města - již čtvrtá Májová slavnost. Těšit se můžete na Divadélko Kůzle, Royal Dixieland Jazz Band a mnoho dalších.

O víkendu ale neodjíždějte, ve zvířecím parku Ringelland v Habrkovicích totiž otevírají novou sezónu! Pro letošní rok si pro Vás rodina Ringelových připravila opět nový a zajímavý program se svými zvířaty. Tentokrát se můžete těšit na tři lví slečny, Cairu, Numi a Doru, které se Vám poprvé představí v neděli 4. 5. od 14.00 hod. Svou premiéru v manéži zažije také dikobraz Spike. Nebude chybět ani hroch Davídek se svým vystoupením. Do Ringellandu se z Kutné Hory dostanete nejlépe po silnici č. 2, přes obce Nové Dvory a Svatý Mikuláš. Za Svatým Mikulášem odbočte vpravo do Habrkovic.

Dne 8. 5. se můžete zúčastnit prohlídky Husité v Kutné Hoře. Prohlídka zahrnuje návštěvu audienční síně ve Vlašském dvoře a procházku městem s výkladem o bitvách a krutostech, které se odehrávaly během husitských válek.

Pokračujme přehlídkou růžových vín 10. 5., hlubokým zážitkem bude jistě letošní kutnohorská Noc kostelů 23. 5., v rámci níž můžete navštívit kutnohorské sakrální památky až do 23.00 hod. Jen o týden později se 30. 5. uskuteční Muzejní noc, do které se v letošním roce zapojilo 7 objektů. Ten víkend však věnujte Kutné Hoře celý, protože v sobotu 31. 5. můžete zažít den ve stylu „První republiky“! Kutnohorská gastronomická slavnost se uskuteční v okolí chrámu sv. Barbory a kromě stylového hudebního programu, opravdové prvorepublikové restaurace a degustace dobových specialit se můžete těšit i na přehlídku kostýmů ze stejnojmenného seriálu České televize. Pokud to nevíte, Valentovi bydlí v Kutné Hoře J!

Nechceme Vás zahltit informacemi, jen upozorňujeme, že po celou sezónu připravila Průvodcovská služba Kutná Hora řadu mimořádných komentovaných prohlídek města a že v roce 2015 Kutná Hora oslaví 20. výročí od zapsání města na Seznam UNESCO.

Vše a mnohem více se totiž dozvíte na www.kutnahora.cz. Sami ale rychle zjistíte, že na Kutnou Horu Vám jednoduše „jeden den nestačí“ J!

Další dokumenty k akci

  
Termíny