Jaromír Zemina: Umění, které se mnou bydlí

Výstava, Volný čas

Výtvarnou lahůdku přichystala na květen Galerie města Trutnova spolu s jedním z našich nejpřednějších historiků umění PhDr. Jaromírem Zeminou. Dlouhodobá spolupráce s Jaromírem Zeminou při pořádání výstav klasiků české výtvarné scény vyvrcholí výběrem z jeho soukromé sbírky.

Nejde o tradiční sbírku v pravém slova smyslu, protože Jaromír Zemina není sběratelem umění, tedy člověkem, který systematicky pořizuje umění za účelem vytvoření sbírky, ale mnohem více znalcem a milovníkem uměleckých děl. On sám k výstavě říká: „…umělecké výtvory, které mám u sebe, ve vyšším smyslu nenáleží jen mně, myslím si, že se sluší, abych je ukázal i jiným lidem a potěšil jimi každého, kdo je naladěn a zaměřen jako já. A protože se domnívám, že si zaslouží, aby je vidělo lidí co nejvíc, rozhodl jsem se vynést je dočasně na veřejnost. Jak všichni víme, potěšení a radost se umocňují, když je sdílíme společně s druhými, a i proto se na trutnovskou výstavu těším.“

Vernisáž proběhne v úterý 29. dubna 2014 v 17 hodin. Výstava potrvá do 7. června 2014.

Účinkují

Návštěvníci se budou moci setkat s pracemi významných umělců jako jsou Václav Boštík, Václav Cigler, Alén Diviš, Emil Filla, František Gross, Otto Gutfreund, Bohdan Holomíček, Dalibor Chatrný, Vladimír Janoušek, Věra Janoušková, Jiří John, František Kaván, Jiří Kolář, Běla Kolářová, Stanislav Kolíbal, Kamil Lhoták, Karel Malich, Bohumír Matal, Karel Nepraš, Jiří Seifert, Josef Sudek, Josef Šíma, Adriena Šimotová nebo Ladislav Zívr.

Kontakty

www.galerietu.cz

Termíny