Simon Keenlyside

Hudba, Muzikál, Opera
Hity z klasických muzikálů z Broadwaye a Hollywoodu mají dodnes své obrovské kouzlo. Podlehl mu i britský barytonista Simon Keenlyside, který natočil album Something’s Gotta Give (label Chandos) s písněmi ze slavných muzikálů. Některé z nich nabídne i pražskému publiku – chybět nebudou ani ty nejkrásnější melodie včetně Night and Day (Cole Porter), Oh What a Beautiful Mornin’ (Rodgers & Hammerstein) a If I Were a Rich Man z muzikálu Šumař na střeše.

Program zahrnující vypjaté monology i momentální improvizace představí mnoho tváří Simona Keenlysida, jednoho z nejcharismatičtějších a nejvyhledávanějších operních pěvců. Ve světě muzikálů ho čeká v červnu 2016 v Grange Park Opera v Northingtonu v anglickém hrabství Hampshire role Fagina v dickensovském muzikálu Oliver! od Lionela Barta. V sezoně 2016/2017 jej čeká Don Giovanni v newyorské Metropolitní opeře (včetně live přenosu 22. 10.), hrabě Almaviva (Figarova svatba) v milánské La Scale a Macbeth, Don Giovanni a Golaud (Pelléas a Melisanda) ve Vídeňské státní opeře. V Praze vystoupil poprvé 27. 1. 2015 se Štefanem Kocánem za doprovodu PKF – Prague Philharmonia v rámci cyklu Hvězdy operního nebe pořádaného agenturou Nachtigall Artists.

Spoluúčinkují: Matthew Regan (klavír), Gordon Campbell (trombón), Howard McGill (dřevěné dechy), Mike Smith (bicí), Richard Pryce (kontrabas)
Termíny