Remek, Gattaca, N’Toko (Slo), It’s everyone else (Slo), 30.4.2014, Pohoda, Plzeň

Hudba

Posledního dubna, na svátek čarodějnic, se v Plzeňské Pohodě představí legendy českého emo hardcoru Remek a Gattaca společně se Slovinskou návštěvou v podobě alternativního hip hopu N’Toko a dvoučlenného synth noise projektu It’s everyone else.

"pb" a Místní Borci uvádějí

GATTACA & REMEK
Emo/crust/HC & Emo/violence
http://remekdiy.bandcamp.com/
http://gattaca.bandcamp.com/

I když nemá cenu tyto dvě kapely dlouhosáhle představovat, pár řádek si neodpustíme. Rozhodl jsem se udělat jeden popis o obou kapelách společně. To protože i když vystoupí uskupení dvě, Gattaca i Remek se hlásí k tomu, že jsou téměř jedna kapela. Tomu se není třeba divit, protože třeba tenhle koncert je v rámci turné, které jedou společně... a není první ani poslední. 

Gattaca se přiklaňuje k emotivnímu HC/crustu a Remek odkazuje na emo-violence staré školy, které už dnes není v takové frekvenci k vidění (vzpomeň na Ebullition records). Ideová stránka kapel směřuje skrz texty a postoje k DIY přístupu a respektování svobody zvířat i lidí. Díky těmto vlastnostem (a samozřejmě i silným koncertům) si získali mnoho lidí a tím částečně udržují pravou podstatu hardcore-punkové scény a to potvrzují působením jak v čechách, tak i v zahraničí. 

Členové kapel působili ve spoustě jiných kapelách. Lakmé, Dakhma, xNidalx, xKillgore troutx, Who ate my skate, … krom toho můžeš v současnosti najít členy obou kapel v black-metalové Marnosti. 


IT'S EVERYONE ELSE [Slo]
Industrial hardcore/noise/synth
http://itseveryoneelse.bandcamp.com/
http://itseveryoneelse.tumblr.com/

It’s everyone else jsou dva synťáky, dva hlasy a sampler. Holka a kluk. Stylově se duo pohybuje od post-industriálního noise synth rocku po pomalejší melodické pasáže. Snaží se rozbít zažité postupy v elektronické hudbě a dle ohlasů na jejich debut se jim to doma na Slovinsku daří, což potvrzuje spousta kladných recenzí a ustájení se pod labelem Noise appeal records. Stejně jako u jejich parťáka na tůr N’toka si je ale nejvíce užijete naživo, při jejich zběsilých performenc!


N'TOKO [Slo]
Underground/hip hop
http://ntoko.bandcamp.com/
http://www.ntoko.si/

Další kluk co se rozhod bejt nezávislej a jako formu sdělení si vybral hip hop. Krabičky, kroutítka a hlavně nejsilnější nástroj, hlas. Hotovej produkt, žádnej kompromis. Je v tom dost cejtit Astronautalis a třeba i Sims pro představu. Asi to bude i tim, že sám Miha Blažič aka N’toko strávil v Americe celé mládí a mohl tak načerpat místní kultůru. Zúčastnil se i mnoha freestylových bitev z kterých prý nikdy neodešel poražen (no ták, aspoň jednou snad,né?!) a vybudoval si tak ve Slovinském undergroundu svý pevný místo. Spolupracuje s celým spektrem umělců, produkuje desky, ale nejvíc je známej svýma živelnýma koncertama, takže si šetři trochu sil na závěrečnou tečku večera! 

Na místě bude distro Food not bombs Plzeň!

Vstup - 100,- a víc.

Fb event.:

https://www.facebook.com/events/667598953296005/?fref=ts









Termíny