classic & jazz

Hudba

V pondělí 28. dubna 2014 se od 19.00 v Sukově síni v pražském Rudolfinu představí festival ItaliaArteFest prvním koncertem sezóny s názvem „classic & jazz“. Už podle názvu nenechá chladným žádného milovníka klasické hudby nebo jazzu, půjde o  setkání dvou zdánlivě odlišných světů, světa hudby klasické a světa jazzu.

Téma koncertu se zrodilo po setkání a spolupráci dvou uznávaných a velmi zvídavých hudebníků pocházejících ze zdánlivě odlišných světů, ze světa hudby klasické a světa jazzu: Waltera Attanasiho, světově proslulého dirigenta, a Danila Rey, jednoho z nejvýznamnějších pianistů současné italské jazzové scény. Jejich společná myšlenka čerpá z jedné lingvistické zvláštnosti: sloveso „zahrát“ má téměř ve všech jazycích společný význam „hrát nebo hrát si“…

Z této autentické hry slov, a při vzájemném respektu k jazyku hudby toho druhého, vzešlo jakési hravé pojednání o možnosti zjistit, nakolik může být harmonické a zábavné včlenění „výkladu“ a improvizace jazzu do bedlivé a filologické interpretace repertoáru klasického díla. Přirozeně v souladu s dokonalými „technickými“ prostředky.

Na programu koncertu „classic&jazz“ budou skladby mnoha hudebních velikánů - Wolfganga Amadea Mozarta, Franze Josepha Haydna, Georga Philippa Telemanna, Antonína Dvořáka, Samuela Barbera či Giacomma Pucciniho – samozřejmě v unikátní úpravě.

Walter Attanasi si k tomuto zajímavému projektu přizval nejen již zmíněného Danila Reu, ale také vynikající českou violistku Jitku Hosprovou a prestižní komorní orchestr Czech Virtuosi.

Sukova síň pražského Rudolfina se tak stane svědkem jedinečného kreativního počinu spojující umělce dvou národností a dvou stylů v ryzí hře hudby.

Pořadatelem představení je sdružení ItaliaArteFest – UmbriaMusicFest International.

Vstupenky v ceně 1200 Kč je možné zakoupit v pokladně Rudolfina, Alšovo nábřeží 12, Praha 1, tel: 227 059 227, případně také objednat přes mail: italiaartefest@gmail.com.

 

 

Účinkují

Walter Attanasi, Danilo Rea, Jitka Hosprová, Czech Virtuosi

Další dokumenty k akci

  
Termíny