Pohlednice z Polabí

Volný čas, Kurzy, vzdělání, konference

V Knihovně Eduarda Petišky se v průběhu posledního roku konalo několik besed a přednášek věnovaných historii našeho kraje. Pro jejich velkou oblibu jsme pro Vás ve spolupráci s panem Milošem Pulkrábkem připravili pásmo besed spojených s filmovou projekcí nazvané Pohlednice z Polabí.

Během jarních měsíců se sejdeme hned třikrát – vždy ve středu ve studovně naší knihovny od 18:30 hod. Akce se budou konat v termínech 16. dubna, 30. dubna a 7. května. Další pokračování cyklu plánujeme na podzimní měsíce.

Náplní jednotlivých setkání bude promítání krátkých dokumentárních filmů, na jejichž tvorbě se podíleli spolu se štábem regionální TV BoBr, Janem Chlebounem a Václavem Kváčou. Tématem každého jednotlivého filmu je určitá lokalita, pamětihodnost či město středního Polabí. Dokumenty původně vznikaly jako „seriál“ o historii našeho kraje vysílaný TV BoBr a později i toušeňskou TV LáTo.

Kromě promítání snímků se můžete těšit také na navazující besedy, kterých se kromě pana Pulkrábka vždy zúčastní nějaký host. Pozvání přijali historici Milan Novák a Jan Králík, o přípravě filmových dokumentů nám přijde něco prozradit Jan Chleboun z TV BoBr.

Účinkují

Miloš Pulkrábek, Jan Králík, Milan Novák, Milan Němeček a Jan Chleboun

Termíny