CLOWN'S CRUMBS / Karásek, Kuczyńska, Seriš, Teller, Trojanová & Nadaud

Divadlo

Fantaskní, neuctivé herecko-klaunské výstupy v sedmi jazycích. / 75 min /vhodné pro dospělé a děti od 10 let / jazykově bezbariérové

 

Představení Clown’s Crumbs je založeno na tradici středověkých potulných komediantů, kteří putovali z města do města, přinášeli zprávy z jiných obcí a krajů a též hráli revoluční divadelní kusy, drobky, drobečky...

 

Herci/klauni, kteří v představení vystupují, interpretují čtyři mystéria: Narození potulného komedianta, Vzkříšení Lazara, Slepý a Kulhavý, Bonifác VIII. Pohrávají si se spontánními emocemi – s tím, co se odehrává teď a tady, v dané situaci, daném prostoru, městě, v životě.

 

Inspirací k vtipnému a zlehčujícímu přístupu k tématu spirituality a víry bylo divadelní představení Mistero Buffo italského dramatika a nositele Nobelovy ceny Daria Fo.

 

Ve snaze o navázání co nejpřímějšího kontaktu s publikem vytváří komedianti univerzální jazyk globálního Babelandu, místa, kde Bůh smíchal jazyky. Čeština, angličtina, francouzština, němčina, polština, norština... všechny jazyky jsou s plným nasazením aktérů překládány „live“.

Účinkují

Společná režie a hrají: Lukáš Karásek, Marta Kuczyńska, Pavol Seriš, Filip Teller, Kristýna Trojanová
Světla: Zuzana Režná
Capocomico: Pierre Nadaud

Termíny