GALERIE HARFA BUDE OPĚT HOSTIT ČOKOLÁDOVÝ FESTIVAL

Volný čas

PŘIJĎTE OCHUTNAT ČOKOLÁDY Z CELÉHO SVĚTA A INSPIROVAT SE, JAK SE DÁ TATO POCHOUTKA VYUŽÍT NEJENOM VE SLADKÝCH POKRMECH

 

 

Nenechte si ujít další ročník Čokoládového festivalu, který se uskuteční od pátku 28. března do neděle 30. března 2014 v Galerii Harfa. Kromě čokoládových delikates se letos můžete těšit i na další laskominy, které obsahují čokoládu, jako jsou třeba vafle, perník a bonbony. Vystaveny budou obaly čokolád z celého světa a nebudou chybět ani workshopy a řada aktivit pro děti.

Netradiční inspirací bude nepochybně kulinářská přehlídka šéfkuchařů, kteří budou připravovat kromě dezertů i méně obvyklá jídla, samozřejmě s použitím čokolády. Jídla jako je vepřová panenka plněná švestkami a přelitá bylinkovou čokoládou s bramborovými placičkami, flautas s kuřecím masem nebo bramborovo-tvarohové noky v pomerančové čokoládě budou nabídnuty na místě k ochutnání. Další kulinářskou exhibici předvede Ilona Dostálová, autorka kuchařky „Přirozeně bez lepku a bez mléka“.

Výstavní část festivalu nabídne kromě bezmála 1 000 obalů čokolád z celého světa, které zapůjčil sběratel Stanislav Kramský, také historické předměty, filmové dokumenty a fotografie vztahující se k výrobě čokolády a také obrazy malované hořkou, bílou a barevnou čokoládou štětcem a špachtlí na plátno, jež pochází z ateliéru umělce Vladimíra Čecha, přezdívaného „český Picasso“. Přítomen bude také karikaturista Ellof, který pochází z Pobřeží slonoviny. Malovat bude jak jinak, než s použitím čokolády místo barev.

„Čokoládový festival přilákal loni spoustu zájemců a proto věřím, že i letos si návštěvníci nejenom pochutnají na vynikající čokoládě, ale také se něco nového o této pro mnohé návykové dobrotě dozvědí,“ říká Martina Tlustá, marketingová koordinátorka Galerie Harfa.

U příležitosti konání Čokoládového festivalu připravily obchody Sweet Story, Fruitisimo, Fann, YOBAR, Oxalis, Tapi Tea, Cafe Aroma, Culinary roma, Grycan, Neoluxor, Sephora, Bon Bon a McDonalds speciální akce pro zákazníky, které mohou využít po celou dobu konání festivalu.

www.galerieharfa.cz

Termíny