LEGENDÁRNÍ SKUPINA OMEGA Rhapsody Band v Praze

Hudba

LEGENDÁRNÍ SKUPINA OMEGA SE JIŽ PŘÍŠTÍ MĚSÍC VRÁTÍ DO PRAHY S NOVÝM PROGRAMEM

 

 

 

Maďarská skupina Omega, která spolu s Locomotiv GT, patřila v 70.letech k nejvýraznějším představitelům progresivního rocku, se už koncem dubna vrátí do Prahy.

 


Po nedávném velmi úspěšném koncertě v Lucerně přijede kapela 25.dubna do Kongresového centra Praha opět v doprovodu symfonického orchestru.
Tenkrát však její program nabídne kromě alba Rhapsody také ukázky z desek Symphony a Oratorium. Představení uvede nejznámější skladby Omegy v nových aranžích, které nikterak neubírají písním na rockové živelnosti, ale naopak v doprovodu působivé vizuální show jim dodávají nový rozměr.

 


Omega Rhapsody Band, kterou tvoří László Benkő, János Kóbor, Ferenc Debreczeni, Zsolt Gömöry, Tamás Szekeres a Katy Zee, bude opět doprovázena Symfonickým orchestrem Martina Luthera z University Halle-Wittenberg a uvede jednoho speciálního hosta, kterého odtajní až na koncertě.

 

 

 

kde: KONGRESOVÉ CENTRUM PRAHA, 5. května 65, 140 21 Praha

kdy: 25. dubna od 20:00

 

 

OMEGA

Skupinu Omega založil v roce 1962 klávesista László Benkő a kytarista a zpěvák  János Kóbor.

 

 

Po několika personálním změnách se sestava ustálila v roce 1971 v obsazení János Kóbor, György Molnár, Lászlo Benkő, Tamás Mihály a Ferenc Debreceni, ve kterém působila přes 30 let.

 

 

Za svoji kariéru vydala Omega včetně koncertních nahrávek na tři desítky desek.

 

 

Spolupráci se symfonickým orchestrem na albu Rhapsody, které vyšlo v roce 2010, zahájila kapela u příležitostí 50.výročí jejího vzniku. Úspěch alba a následně i stejnojmenného turné daly vzniknout poračování Rhapsody v podobě desek Symphony a Oratorium.

 

 

Vstupenky na koncert jsou k zakoupení v cíti Ticketportal.

 

 

 









Termíny