Tomáš Pajonk: Proč naše země nebohatne?

Kurzy, vzdělání, konference

Proč naše země nebohatne? Proč Evropa hraje druhou ligu? Proč místo prosperity a růstu máme obavy z budoucnosti? Co je nutné změnit a jak to udělat? Na tyto otázky odpoví ve středu 12. března v Brně ve své přednášce Tomáš Pajonk, místopředseda Strany svobodných občanů.

Tomáš Pajonk vystudoval Operační výzkum na VŠE. Je mu 32 let, je ženatý a má tři děti.

 „Pracující lidé, tvořící hodnoty, se dostali na druhou kolej a už nerozhodují o osudu své země," říká o současném stavu země Tomáš Pajonk. Jako jednu z hlavních příčin označuje současnou podobu evropské integrace.

 „Země v EU chudnou. Evropská politika zvýhodňuje vybrané zájmové skupiny. Zvýhodnit jedny však znamená znevýhodnit druhé. Výsledkem takto chápané evropské integrace je, že zatímco majitelé grantových agentur, vysocí úředníci, kariérní evropští politici a byrokraté bohatnou, skoro všichni ostatní prodělávají kalhoty,” kritizuje Tomáš Pajonk.

Přednáška Tomáše Pajonka Proč naše země nebohatne? začne v 18:30 v hotelu Continental na Kounicově ulici 6 v Brně. Po přednášce následuje diskuze. Vstup volný, všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Termíny