Báječná Amazonie

Volný čas, Kurzy, vzdělání, konference

Báječná Amazonie odhalí tajemství.

Báječná Amazonie, tak se jmenuje nová diashow hanáckého spisovatele a cestovatele Vojtěcha Alberto Slámy, kterou uvede ve čtvrtek 13. března v Malém sále Záložny v Litovli od 18 hod.

O pralesích a řekách Amazonie napsal Sláma řadu knih a novinových článků. Mezi jeho nejznámější patří publikace Záhadná monstra, V Zeleném srdci Amazonie a Hon na vodní příšery. O neprozkoumané oblasti deštných pralesů také pro Českou televizi natočil dokument Po stopách amazonských.

Sláma je velmi povolaným průvodcem po Amazonii. Na deseti expedicích zde strávil více než rok života. Diashow proto přinese řadu unikátních snímků. Diváci uvidí růžové sladkovodní delfíny, neuvěřitelné druhy zubatých i monstrózních amazonských ryb, stejně jako anakondy a další zajímavé živočichy. Společně s autorem diashow poplují po řekách Amazonce, Rio Negru, Purusu a Demini ve společnosti domorodých rybářů. Projdou také fascinujícími a nekonečnými pralesy, kde nevládnou jaguáři, ale hmyzí králové. Sláma však přináší rovněž indiánské mýty o podivných tvorech, jako jsou obludný chlupatý mapinguari či obří kočka warracaba, kteří zde možná doposud žijí. Do zeleného království Amazonie totiž 21. století stále ještě teprve proniká.

 

-Vojtěch Alberto Sláma-

Kontakty

www.mklitovel.cz

Termíny