2. řemeslný jarmark v Lysé

Divadlo, Volný čas, Pro děti

Řemeslný jarmark s originálními českými rukodělnými výrobky řemeslníků z okolí či vzdálenějších koutů naší republiky.

Součástí trhu budou opět ukázky staročeských i novodobých řemesel a umění, tvůrčí dílny pro děti i dospělé a prodej materiálu pro tvoření. Při příznivém počasí se návštěvníci mohou těšit na ukázku agility. Divadélko pro celou rodinu bude připraveno za každého počasí. Děti určitě nadchnou kouzla z obřího bublifuku. Jarmareční atmosféru bude jedinečně dokreslovat opět hra flašinetová.

Návštěvníci se mohou těšit na širokou skladbu výrobků a řemesel: košíkaření, drátenictví, kovářské a krejčovské výrobky, výrobky ze dřeva - hračky, drobné dárkové předměty i bytové dekorace, keramika, výroba mýdla a přírodní kosmetiky, svíčky, ručně malované kraslice a velikonoční ozdoby, interaktivní dětské vystřihovánky, tiffany vitráže a široká škála šperkařských výrobků a jiné.

Pro děti bude připraveno malování dřevěných magnetek, výroba píšťalky, pletení pomlázek, modelování z hlíny, výroba mozaiky a další.

Detailní informace (skladba řemeslníků, program) můžete sledovat ZDE. 

Touto akcí bychom rádi podpořili pětiletého Vašíka Smolu z Litole, který má špatně vyvinutou míchu a mnoho dalších zdravotních problémů. Péče o něj je velice nákladná a potřebuje již místo kočárku elektrický vozík, na nějž rodina v současné době střádá. Uvítáme jakoukoliv finanční podporu akce, která pomůže jednomu konkrétnímu a potřebnému člověku.

Na místě bude možno ve stánku Fajn klubu zakoupit vybrané výrobky jednotlivých prodejců, kteří je věnovali na podporu Vašíkovi a tímto se zříkají výdělků z tohoto zboží, nebo přispět jakýmkoliv finančním obnosem. Stejně tak zde bude soustředěn i sběr víček od PET lahví, jež rodině sběrna vykupuje za 6,- Kč za 1 kg, 

Tady je Vašíkův příběh…

Psal se rok 2008 a paní Smolová se připravovala na porod vysněného chlapečka. Těhotenství probíhalo bezproblémově, ovšem porod se nakonec zkomplikoval. Po akutním císařském řezu Vašík nezačal dýchat. Byla proto nutná intubace a převoz do pražské Thomayerovy nemocnice…. Od té doby začal rodině Smolových smutní denní kolotoč starostí o malého Vašíka. Kromě toho, že má špatně vyvinutou míchu, trpí navíc zápaly plic, má skoliózu páteře a poruchu močového měchýře. Pohybuje se pouze plazením, sedí s oporou. Je mu 5 let.


Vašíkovi se snaží pomoci spousta lidí, kteří pro něj sbírají víčka nebo posílají větší či menší finanční obnosy. Sdružení Andělé bez křídel vybralo na Vašíka v projektu s názvem „Elekrický vozík pro Vašíka“ slušný obnos peněz. Bohužel ale k dosažení částky ve výši 84 tisíc Kč, což je částka za invalidní vozík, který byl Vašíkovi doporučen, vede ještě dlouhá cesta…

Pojďme ji spolu trochu zkrátit…

Účinkují

kromě široké škály originálních řemeslníků se svými dílničkami také:

divadlo Vlkabaret

flašinetář

kouzla z obřích bublifuků

ukázka agility

Termíny