Joseph Calleja

Hudba, Opera
Špičkový „open air“ koncert, který je součástí projektu HANÁCKÝ OPERNÍ FESTIVAL, za účasti výjimečného světového interpreta vážné hudby bude přínosný pro českou kulturu i v tom, že proběhne mimo kulturní metropoli Prahu a bude unikátní příležitostí pro moravský region a veřejnost střední Moravy.

V závěru letních prázdnin 31. 8. 2014 zažije Prostějov a krásné náměstí T. G. Masaryka před úžasnou radnicí atraktivní premiéru světového tenoristy. Malťan JOSEPH CALLEJA patří dnes mezi TOP 5 tenoristů světa a svým koncertem vzdá současně i hold oslavám 100 let nádherné, dnes již kultovní prostějovské radnice.

Sólistu bude doprovázet filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a dirigovat bude vynikající slovenský dirigent Rastislav Stur. Jako host vystoupí barytonista Lucas Meachem.

Joseph Calleja, obdařený hlasem „Zlatého věku“, je často přirovnáván k „legendárním pěvcům, jakými byli Jussi Björling, Benjamino Gigli a Enrico Caruso” (Associated Press). Rodák z Malty patří dnes k nejvyhledávanějším tenoristům na obou stranách Atlantiku. Ve svých 35 letech má ve svém repertoáru 28 hlavních rolí a vystupuje na předních světových scénách včetně newyorské Metropolitní opery, londýnské Covent Garden a Vídeňské státní opeře.
Termíny