Dovolená s příběhem - Zelená dovolená mezi kvetoucími jabloněmi

Volný čas

Prožijte příjemnou jarní dovolenou v prostředí malé ekologické vesničky Hostětín (Zlínský kraj), kde se topí dřevní štěpkou, odpadní vodu čistí mokřad a energii dodává slunce.  Přijďte se nadýchat jarních vůní a odpočinout si v přírodě Bílých Karpat.

Pojďte s námi na výlety do krajiny, zkuste si s námi tradiční řemesla, zkoumejte hostětínské ekologické projekty, vydejte se na stezku Naokolo Hostětína a poznejte, jak se u nás dřív žilo.

Ochutnejte vyhlášené hostětínské biomošty a biosirupy i naše domácí stravování.

Nabízíme vám netradiční dovolenou - kombinaci lektorovaného a individuálního programu.

Pohostinnost místních obyvatel, ekologické projekty a bělokarpatská řemesla obdivoval i britský princ Charles, který navštívil hostětín v roce 2010. Vydejte se i vy po jeho stopách na naší oblíbené dovolené s programem.


CO VÁS ČEKÁ

Vyzkoušíte si, jak se pracuje s ovčí vlnou, poznáte naši Ukázkovou přírodní zahradu a dozvíte se o použití bylinek a jarních rostlin v kuchyni. Při výletu do Žítkové se dozvíte známé i neznámé informace o místních vědmách - bohyních i o krajině, ve které žily. Připravena bude také exkurze po modelových ekologických projektech v obci a ochutnávka produktů z místní bio-moštárny.


UBYTOVÁNÍ

Ekopenzion Centra Veronica Hostětín (hostětín 86, 687 71) je držitelem certifikátu Ekologicky šetrná služba.  

Při svém pobytu si na vlastní kůži vyzkoušíte bydlení v pasivním domě, který má minimální spotřebu energie na vytápění a k provozu využívá obnovitelných energetických zdrojů (slunce, biomasu). Pokoje mají vlastní sociální zařízení. Nabízíme ekologickou kvalitu, přírodní materiály, ekologicky šetrné výrobky, internet na pokojích, wifi v sále.


STRAVOVÁNÍ

Domácí stravování s využitím biopotravin, Fair trade a místních produktů. U nás si „přímo od pramene“ pochutnáte na známém hostětínském moštu. Nabízíme i možnost vegetariánské stravy.


CENA

Cena 3190,- kč (děti do 10 let 2190,- Kč a děti do 3 let bez nároku na lůžko a stravu zdarma). Cena zahrnuje ubytování, stravování formou polopenze (+1x oběd), program. Nezahrnuje cestovné na výletech.

Přihlašování probíhá přes našeho partnera, cestovní kancelář Kudrna

kudrna@kudrna.cz | 777 583 762 | 542 216 764 | www.kudrna.cz
www.hostetin.veronica.cz

Termíny