Noční prohlídka

Divadlo, Volný čas, Pro děti

nočka

Hrad a zámek Horní hrad připravuje další noční prohlídku.

Noční prohlídka hradu a zámku Hauenštejna vypukne 11.4.2015 v 19.00 hodin.

Můžete těšit na historické mystifikace, přecházející místy až v otevřené lži, nejoblíbenějšího hornohradského průvodce Viktora Braunreitera,
...své hrůzostrašné souboje vám předvede spolek historických šermířů Jednota panská,
...a teplo pro případné zahřátí vám poskytnou členové ohnivého divadla Ignis!

A jak to vlastně probíhá:
Pokud si před prohlídkou chcete hrad projít ještě za světla, doporučujeme přijet o hodinu nebo půl druhé hodiny dříve.

Samotná noční prohlídka začíná na hlavním nádvoří. První část prohlídky vede po lesní cestě kolem hradu přibližně 1,5 km. Na cestě si uděláme několik zajímavých a velmi poučných zastávek, které vás seznámí s historií hradu, ale i s mnohými příběhy, které během obvyklých prohlídek neuslyšíte. Během této části prohlídky se setmí, avšak přesto uvidíte Horní hrad ze všech stran a dýchne na Vás jeho neobvyklá atmosféra.

Na zmíněných zastávkách nás herec Viktor Braunreiter seznámí s řadou informací z historie. Pár příkladů namátkou: Bulvární povídání o nadlesním a Kunhutě (až po vliv podobných aférek na vývoj architektury), zpráva o zvyšování výkonu volských povozů ve středověku (s přesahem na konstrukci tehdejších mostů), výcvik Braunreiterovy armády a dobytí hradu (zatím se to vždycky podařilo zvládnout tak, že obránci zbaběle prchli, takže ani tentokrát snad ke skutečnému krveprolití nedojde)... Při této "naučná"prohlídce se mnoho naučíte i pobavíte :)

V průběhu procházky celým hradem, v tu dobu už osvíceným pouze pochodněmi a měsícem, pak uvidíme postupně několik šermířských vystoupení, několik divadelních "kousků" Viktora Braunreitera a na závěr vystoupení ohnivého divadla Ignis.

Celkově můžete počítat s délkou kolem tří hodin, navíc Vás můžeme ujistit, že pokud jste už byli na noční prohlídce nějakého hradu nebo zámku, tak u nás je to úplně jiná šou, na kterou rozhodně stojí za to přijet! Ostatně, řada návštěvníků jezdí na noční prohlídky i opakovaně a vždy se královsky baví, protože naučně-matoucí výklad i doprovodné výstupy se průběžně vyvíjejí a mění.

Důležitá poznámka! Noční prohlídka je v podvečer a protáhne se do tmy, osvětlení zajišťují zahradní louče. Na hradě jich máme sice hodně, ale návštěvníků bývá občas výrazně víc, navíc světlonoši mají tendenci se shlukovat a v ostatních částech průvodu pak světlo chybí.

Máte-li doma vlastní louč, neváhejte si ji přivézt. Pokud ne, můžete si ji zakoupit přímo v hradní pokladně.

VSTUPNÉ: dospělí 120,-     děti 80,-     rodinné 300,- (až tři děti do 10 let)

 

Účinkují

Pouliční divadlo Viktora Braunreitera

Spolek historických šermířů Jednota panská

Ohnivé divadlo Ignis

Kontakty

www.hornihrad.cz

Termíny