REEBOK SPARTAN RACE

Sport

 

 

Po velmi úspěšné sezóně 2013, kdy se tento ojedinělý terénní běh dostal konečně i do České republiky, aby zde okamžitě dosáhl obrovské obliby  a pokořil hranici 12 tisíc účastníků, se již připravuje další sezóna, která bude opět nabitá od začátku do konce.

 REEBOK SPARTAN RACE je ojedinělý terénní běh, kde závodník na trati zdolává řadu překážek. Každý závod je zcela atypický a nikdo - kromě ředitele závodu - dopředu netuší, jak bude trať vypadat. Trať se dopředu nezveřejňuje a stejně tak ani typy překážek a počet občerstvovacích stanic. Moment překvapení nastává hned po vyběhnutí  na trať. Závod se snaží napodobit „skutečný život“ – svět je rychle se vyvíjející překážková dráha. A právě proto přijíždí stovky lidí, aby vyzkoušeli své dovednosti. Jejich cíl? Hlavně dojít až do konce a nevzdat se!

 

Své prvopočátky má závod ve Vermontu v USA v roce 2005. Každoročně se v USA běží kolem 35 závodů různých typů a účastní se jich tisíce závodníků .  Již v roce 2012 přesáhl počet účastníků 200 000, aby se poté rozšířil do Evropy a v loňském roce i do České republiky. 

 

Nejkratší typ závodu je SPARTAN SPRINT, který je dlouhý 5+ km a je tvořen 15 překážkami, druhým typem je SPARTAN SUPER, který je 13+ km dlouhý a závodník zdolává 21 překážek a poslední nejnáročnější typ je SPARTAN BEAST s délkou 20 + km a 26 překážkami. Po celé délce běhu je nutno zdolat řadu náročných překážek, například podlézání překážky z ostnatého drátu, šplh, požární skok, brodění se v bahně,  příčné stěny, 4m vysoké zdi, kluzké stěny,  plavání, skákání a gladiátorský souboj před samotným cílem.

Pro takovou akci je ale potřeba zajistit si i kvalitní vybavení. Nejočekávanější novinkou pro letošní rok je proto  unikátní kolekce vytvořená přímo pro REEBOK SPARTAN RACE. Například pánské běžecké boty Reebok TERRAIN SERIES SUPER   jsou navrženy speciálně  pro zvládnutí tohoto obtížného závodu,  díky nižší konstrukci je obuv stabilní a nabízí skvělé tlumení, podporu a unikátní trakční systém, který podpoří záběr jak na vlhkých překážkách, tak i při lezení na laně. Bezešvý svršek obuvi je velice odolný a rychleschnoucí povrchová úprava zabraňuje usazování bláta do struktury svršku a promoknutí materiálu.

K dostání budou již od března v sítích prodejen Sportisimo a také na všech REEBOK SPARTAN RACE závodech v double-decker busu v rámci REEBOK LIVE WITH FIRE TOUR.

REEBOK SPARTAN RACE poprvé v letošním roce odstartuje v Liberci, kde se v  posledním květnovém víkendu uskuteční SPRINT a následovat bude 21. 6. SUPER na Klínovci. Novinkou pro letošní rok je  nejdelší ze základních tras – BEAST, který se bude konat 16. 8. opět na Klínovci a sezona bude zakončena závodem SUPER, ten se uskuteční  27.9.  v Bořeticích . První startující letos budou vybíhat v 8:00 hod a jak dlouho bude závod trvat nikdo dopředu neví. Někteří účastníci jsou  schopni nejkratší trať zdolat za 35 minut, další třeba za 2 hodiny. Jedno však mají společné, došli až do cíle !

Jdeš do toho s námi? „Pochopíš až v cíli!“

Registrace již dnes  na www. spartan-race.cz

 

 

Termíny