Tradiční Krkonošská 70 je pro letošek zrušena. Může za to nedostatek sněhu.

Sport

V řadě již 59. ročník Krkonošské 70 se tento rok konat nebude. Kritický nedostatek sněhu, nebezpečné ledové úseky a žádná razantní změna v předpovědi počasí zapříčinily, že se historický a populární závod 1. března 2014 v běhu na lyžích nepojede.

Radek Horák, hlavní organizátor závodu je současnou sněhovou situací velmi zklamán, ale rozhodnutí závod zrušit bylo pro něj za těchto podmínek samozřejmostí: „Zjišťovali jsme aktuální situaci v daných střediscích a dle vyjádření vedoucích středisek ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou a Ski areálu Černá hora, kudy vede trasa závodu, je situace ohledně souvislé pokrývky sněhu opravdu kritická.  Rolby s frézou na úpravu trati potřebují určitou výšku sněhové pokrývky a ta v tuto dobu prostě neexistuje. Proto nejsme schopni zajistit upravenou, regulérní a bezpečnou trať pro závodníky K-70.“ 

Organizátoři známého běžkařského závodu pro širokou veřejnost chtěli letos oblíbenou trasu pozvednout. Logisticky byl podle nich daný závod připraven velmi dobře a na závodníky čekalo mnoho zlepšení a to jak v zázemí závodu, tak i přímo na trati. „Bohužel tyto inovace musíme ponechat na kulatý 60-tý ročník K-70 v roce 2015. Věříme proto, že nám zachováte přízeň a v příštím roce se opět potkáme na Krkonošské 70“, nechal se slyšet Horák.

Organizátoři vrací startovné všem přihlášeným závodníkům a to v 100% výši.

Termíny