Čtyřmi světadíly s Vilémem Borůvkou - Kuba a Brazílie

Výstava, Volný čas, Kurzy, vzdělání, konference

Již potřetí se mohou návštěvníci Historické výstavní budovy vydat na pomyslnou cestu po světě s vyprávěním Viléma Borůvky. Slezské zemské muzeum zve na přednášku ze série Čtyřmi světadíly s Vilémem Borůvkou.

V listopadu a lednu zavedl Vilém Borůvka ve svých přednáškách posluchače do Nepálu, Kašmíru, Langtangu, či Váránasi. Únorová přednáška nyní vymění exotickou Indii za zcela jiné, avšak neméně zajímavé země – Kubu a Brazílii.

Kubu navštívil cestovatel, fotograf a uznávaný preparátor Vilém Borůvka hned třikrát – v roce 1963, 1968 a 1969 a díky povolení kubánských úřadů obohatil sbírku Slezského zemského muzea o mimořádné přírůstky - kubánské endemity. Do Brazílie pak zavítal v roce 1989 a při vyprávění o této cestě jistě nezapomene na ohromné vodopády Iguacu, specifika soutoku Amazonky s Rio Negro a dojde také na vzpomínky na svérázný brazilský venkov s jeho zajímavými rituály domorodého obyvatelstva.

Přednášky z cyklu Čtyřmi světadíly s Vilémem Borůvkou navazují na úspěšnou výstavu Preparátor – Putování světadíly s Vilémem Borůvkou, kterou mohou vidět návštěvníci Arboreta Nový Dvůr až do 2. března 2014.

 

Čtyřmi světadíly s Vilémem Borůvkou – Kuba a Brazílie

Historická výstavní budova

26. 2. 2014

v 18.00 hodin

vstup na přednášku zdarma

Kontakty

www.szm.cz

Termíny