Jasná Páka

Hudba, Rock & Pop
Jasná páka uzavírá v Akropoli své podzimní turné No Sex No Drugs Tour 2014 a rovnou odehraje dva koncerty v jednom dni!
Skupina, která vznikla před více než třiceti lety, vydala letos na jaře první oficiální desku. Z ní v rádiích koluje velmi úspěšný singl Konec nočních toulek a vznikl na něj stejnojmenný videoklip. „Černá deska“, jak se nové album jmenuje, dosáhla skvělého 6. místa v prodejním žebříčku IFPI, velice kladně ji přijali nejen hudební novináři, ale především fanoušci. Což samozřejmě kapelu těší nejvíc.

„Na začátku obnovení Jasné Páky byla pouze chuť občas si zahrát staré „pecky”, nové písně jsme začali tvořit až postupem času. Nová deska Jasné páky vznikala již delší dobu a tvořila se tzv. po kouscích de facto již od jejího znovuobnovení v roce 2008. Impulsem k přípravě jejího vydání bylo loňské turné při příležitosti 30tého výročí známého paličského článku „Nová vlna se starým obsahem“ v bolševickém plátku Tribuna,“ říká Michal Ambrož a dodává: „Stále platí jasný vzkaz všem komunistům: “Pal vocud’"

V roce 2008 se pro příležitost slavnostního zahájení provozu pražského multikulturního centra Meet Factory rozhodli zakládající členové Jasné páky Michal Ambrož a David Koller po dlouhých pětadvaceti létech skupinu jednorázově obnovit. Radost ze společného hraní však vyústila v reinkarnaci kapely.

Role frontmana se ujal Petr Váša. Vedle něj, a zmiňovaných zakladatelů, dále kapelu tvoří Vladimír Zatloukal, Marta Minárik a Radovan Jelínek.

Pro Jasnou páku býval příznačný doprovodný vokál dívčího dua. Nepatřil sice k intonačně nejpřesvědčivějším, přesto se však stal jednou z ochranných známek kapely. Vzpomínku na „ukřičené holky z Páky“ se dnes pokoušejí probudit Pája Táboříková a Magdalena Krištofeková, Michalova dcera.
Termíny