koncert UDG, VOXEL, LOLA BĚŽÍ

Hudba

UDG je pop-rocková hudební skupina pocházející z Ústí nad Labem. V roce 2004 zvítězili v soutěži Coca Cola Popstar, následně vydali tři studiová alba Ztraceni v inspiracích, Buď a Nebe a Autoportrét.
V hudebních cenách Žebřík časopisu Report za rok 2009 získávají dvakrát první cenu - jako kapela roku a za videoklip roku k písni Éterická. Za rok 2010 v cenách Žebřík podruhé vyhrávají kapelu roku a získávají třetí místo v kategorii videoklip roku za píseň Duše slečny Mai.
UDG neboli Useless Demi Gods vznikli v roce 1998. Před prvenstvím v soutěži Coca Cola Popstar stihli nahrát dvě demonahrávky Štěkat do boudy (2001) a Obsazeno místenkou (2003). Díky vítězství mohla skupina vydat své první oficiální album s názvem Ztraceni v inspiracích (autorem obalu CD je český výtvarník Martin Mišík). V roce 2007 vyšla studiová dvojka Buď a Nebe. Jméno desky je odvozeno od písničky Buď a Nebe, v původní verzi nazpíváno s Ivou Frühlingovou, později natočeno s Bárou Zemanovou. Na této desce UDG do některých songů zapojili kromě výše zmiňovaných i třeba Honzu Homolu ze skupiny Wohnout nebo MC Nu C ze skupiny Skyline. O dva roky později, v roce 2009, vydali třetí studiové album Autoportrét, kde úlohu ženských vokálů ve třech písničkách převzala Jana Lota. V říjnu roku 2012 vyšlo jejich další CD s názvem Akrobat, na kterém hostovala Iva Frühlingová, Ota Klempíř (J.A.R.) a také zpěvačka skupiny Bags.

Na koncertě v Tišnově ji doprovodí mladá, nadějná kapela LOLA BĚŽÍ, jejíž styl by se dal nazvat jako "alternative-pop".
Vznikli v roce 2012 z mimopražských kluků, kteří se usadili v Praze a začali dělat společnou věc – kapelu, se kterou se potloukají po českých a slovenských klubech, festivalech a vlastně úplně všude. Lola je jednou z kapel, která si chce své fanoušky “vyjezdit” a osobně poznat na koncertech.
Dalším doprovázejícím bude VOXEL - jednadvacetiletý Václav Lebeda na sebe upozornil v talentové reality show Talentmania (2010).Nejdříve spolupracoval se skupinou Burnout. Od roku 2012 se vydal na sólovou dráhu zpěváka a hned jeho první hit V síti byl nadprůměrný. Mezi další hity patří Trip či Hitmaker.

Vstupenky jsou v předprodeji na baru v RockStar Café, v Brně v Indies (Poštovská 2), přes internet na www.eshop.alfedusmusic.cz s možností stažení do chytrého telefonu přes Cool Ticket za 180,-Kč. Na místě před koncertem pak 220,-Kč.

Účinkují

UDG, VOXEL, LOLA BĚŽÍ

Termíny